Zamknij

Teatr Miejski w Gdyni w końcu doczeka się remontu

08:43, 11.12.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Teatr Miejski imienia Witolda Gombrowicza w Gdyni, wreszcie może spodziewać się długo oczekiwanego remontu. Planowane efekty prac mają być dostrzegalne na pierwszy rzut oka. Reprezentacyjne wejście główne, odświeżona elewacja – widoczne od pierwszego spojrzenia.

 

Rozpoczęliśmy konkurs na przygotowanie koncepcji na rozbudowę Teatru Miejskiego w Gdyni. Do marca czekamy na prace. Podmiot, który wygra będzie mógł zaprojektować teatr na nowo - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Projekt zakłada przede wszystkim zwiększenie powierzchni kubaturowej budynku. Będziemy mieli także możliwość zaprojektowania jednej z nowocześniejszych scen. To dzięki budowie specjalnego komina, gdzie będzie można chować rzeczy przydatne przy realizacji przedstawień – dodaje wiceprezydent Gdyni.


Przebudowaniu ulegnie elewacja i wejście główne. Nieużytkowane do tej pory poddasze zostanie podwyższone, a dach – rozbudowany.

 

Mamy nadzieję, że uda się przesunąć ścianę zewnętrzną od strony ul. Bema o co najmniej pół metra. Pozwoli to wygospodarować miejsce na dodatkowe pomieszczenia. Zmodyfikowana zostanie też przestrzeń reklamowa. Teraz mamy kasetony, ale chcemy je przekształcić na współcześniejszą formę wizualizacji – mówi Wojciech Zieliński, dyrektor Teatru Miejskiego w Gdyni.

 

Kolejne zmiany, to powiększona przestrzeń foyer, dostosowane systemy przeciwpożarowe, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością oraz umieszczenie nad sceną komina. W sali głównej, tuż za sceną, zostanie wybudowany wyposażony w sztankiety wysoki szyb.
 

Komin nad sceną umożliwia instalację nowej scenografii i bardzo szybkie jej zmiany, co w obecnej sytuacji jest niemożliwe, bo istniejące wyciągarki nie pozwalają na schowanie w górę całej konstrukcji scenograficznej – podkreśla dyrektor teatru.


W projektach uwzględnia się również powiększenie szatni dla widzów, wymianę okien, drzwi, izolacji i fundamentów, przebudowę wentylacji, powiększenie kas biletowych, sali prób i modernizację toalet.
 

W konstruowaniu projektów na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Teatru Miejskiego w Gdyni, udział wezmą dwa wyłonione w drodze konkursu biura architektoniczne: WXCA Sp. z o.o. i LWS Architekci Sp. z o.o. Wyniki poznamy w marcu.

Dla firm biorących udział w konkursie przewidziane są nagrody: I nagroda w wysokości 40 tys. złotych i II nagroda w wysokości 30 tysięcy złotych.
Szacowany termin rozpoczęcia realizacji inwestycji przypada na 2021 rok.

Fot. Pixabay

(Ewa Podlasińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone