Zamknij

O nas

Wiemy, że troską, życzliwością i empatią można podnieść jakość życia osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. W tym celu stworzyliśmy Rose Senior Resort — jedyny dom seniora w Polsce położony nad samym morzem. Profesjonalną opiekę oraz wsparcie medyczne uzyskują w nim zarówno osoby w stanie rekonwalescencji, jak i seniorzy wymagający stałej pielęgnacji.

Nowoczesny ośrodek znajduje się przy plaży w Jastrzębiej Górze — urokliwej miejscowości letniskowej 60 km od Trójmiasta. Jego pensjonariusze mają do dyspozycji jasne, przestronne, przytulnie urządzone pokoje jedno-, dwu- lub trzyosobowe. W każdym z nich znajduje się:

  • profesjonalne łóżko rehabilitacyjne,
  • system przywoływania personelu,
  • przystosowana do osób niepełnosprawnych łazienka,
  • internet i telewizja.

Sprawni seniorzy na co dzień mogą też spędzać czas w ogólnodostępnych salach wypoczynkowych. To dobre miejsce do bliższego poznania współmieszkańców, prowadzenia rozmów i spotkań z rodziną. Ponadto na tematycznych warsztatach rozwijają sprawność umysłową i manualną. W domowym kinie spędzają wieczory przy dobrych filmach. A w kameralnej kaplicy — jedynej tak daleko wysuniętej na północ Polski — pogłębiają swoją duchowość.

Pensjonariusze mają również dostęp do siłowni, sali do relaksu i ćwiczeń oraz profesjonalnie wyposażonego gabinetu rehabilitacyjnego. Tam wykwalifikowany fizjoterapeuta pomaga im regularnie dbać o dobrą formę i zachowanie sprawności jak najdłużej. Dodatkowo w pogodne dni do wypoczynku na świeżym powietrzu zachęca prywatny teren zielony o powierzchni 2 ha. Można się również udać na niespieszny spacer po plaży i położonym nieopodal rezerwacie przyrody Lisi Jar.

Staramy się kompleksowo dbać o zdrowie i samopoczucie naszych mieszkańców. A bliskość przyrody, regularna aktywność fizyczna i umysłowa oraz zdrowa dieta jest na to najlepszą receptą! W kuchni Rose Senior Resort codziennie powstają pożywne, smaczne dania na bazie świeżych składników według wskazań dietetyka klinicznego.

Zespół ośrodka służy pomocą przez całą dobę. Tworzą go w większości znani z pracowitości i przywiązania do rodzinnych tradycji Kaszubi: opiekunowie, lekarz rodzinny, pielęgniarki, fizjoterapeuta, psycholog. Mają odpowiednie kwalifikacje do zajmowania się również osobami z demencją i chorobą Alzheimera. Pełni empatii i życzliwości zapewniają każdemu mieszkańcowi zrozumienie, poszanowanie prywatności i jego indywidualnych potrzeb. Aby cierpienie związane z chorobą i podeszłym wiekiem było jak najmniej dotkliwe.

Polecane: Poznaj jedyny w Polsce dom seniora nad morzem