Zamknij

Sopot kulturalnie. Kto dostanie nagrodę i tytuł mecenasa? [Gala]

12:11, 05.10.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek, 8 października, o godz. 18.00 w Sali Columbus Hotelu Sheraton w Sopocie, odbędzie się uroczysta Gala Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie kultury i nauki „Sopocka Muza”. Statuetki wręczy prezydent Jacek Karnowski. Na uroczystości przyznany będzie również tytuł „Mecenasa Kultury Sopotu” za rok 2018. 

Uroczystość uświetni koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. W trakcie koncertu usłyszymy utwory Wolfganga AmadeuszaMozarta, Gioacchino Rossiniego, Benjamina Brittena i Mikołaja Góreckiego. Data tegorocznej gali wręczenia nagród „Sopockiej Muzy” jest wyjątkowa – przypada w 117-tą rocznicę nadania Sopotowi praw miejskich.

Nagroda Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie nauki, kultury i sztuki ustanowiona została w 1974 roku na wniosek środowisk twórczych. Od 1993 roku nosi ona nazwę „Sopocka Muza”. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia i zasługi w dziedzinie kultury i sztuki, a w szczególności za realizację wybitnego dzieła filmowego, fotograficznego, literackiego, choreograficznego, teatralnego, plastycznego etc. Ponadto nagradzane są szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i promocji miasta Sopotu a także wieloletnia wybitna działalność społeczno-kulturalna.

zdjęcia: Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone