Zamknij

Wernisaż wystawy " ABRAKADABRA"Katarzyny Rymarz w Nowej Zatoce w Sopocie - malarstwo olejne

14:37, 29.07.2020 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

W Nowej Zatoce zaprezentuję obrazy wykonane w technice malarstwa olejnego. Wybór jest subiektywny i zamykający się w obszarze tematu będącego tytułem wystawy „ABRAKADABRA”. Niewyczerpane pole inspiracji i fascynacji odnajduję w naturze. Pociąga mnie ruch, płynne falowanie na wietrze, wygięte w łuk korony drzew, poszarpany liść, harmonia i dynamika wody, cykliczność i powtarzalność świata naturalnego. Często w portretach, pejzażach, obiektach ukrywam tajemnice roślin, które przejmują rolę organicznej linii przejmującej rolę konstrukcji obrazu. Operuję wyrazistą gama kolorystyczną, kontrastowym połączeniem barw. Moje malarstwo jest subiektywną wizją realnego świata.

Katarzyna Rymarz - Malarka (studia na wydziale malarstwa sztalugowego (2004) na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie. Otrzymała dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego u prof. Stanisława Andrzejewskiego oraz rysunku u dr Doroty Jajko-Sankowskiej. Obroniła dyplom cyklem malarstwa olejnego pt. „Byłam i będę”).Kuratorka – wystaw i działań artystycznych w Polsce i Wielkiej Brytanii

ABRAKADABRA – to słowo, które wypowiedziane w odpowiedniej formule miało mieć wpływ na rzeczywistość. Wraz z jego brzmieniem miała następować zmiana dotychczasowego stanu rzeczy. Czy dzisiaj ma ciągle swoją moc? Czy poza wierzeniami oscylującymi w kręgach starożytnych magów, czarownic czy czarnoksiężników znajduje dziś swoje uzasadnienie?Czy malarstwo nie jest pewną formą zaklinania rzeczywistości? Moje malarstwo jest ciągłą refleksją człowieka – jako byt, człowieka jako świadomość, człowieka jako filtr rzeczywistości i nadrzeczywistości nad światem. W malarstwie czas i przestrzeń są niedookreślone. Pozbywając się ziemskich miar i szacunków z łatwością można przemierzyć świat naszego istnienia, czy istnienia dawnych niejasnych dziś cywilizacji. Krótko mówiąc malując można wszystko co oczywiste …zmienić, zreinterpretować, zawrócić, albo namalować ABRAKADABRA.

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%