Zamknij

Teatr Atelier skończył 25 lat

16:17, 28.08.2018 | Ewa Podlasińska
Skomentuj
REKLAMA

Wspaniałym oratorium uczczono w ubiegłą niedzielę 25 lecie Teatru Atelier.
Odbyła się uroczysta Gala, której artystycznym punktem kulminacyjnym stało się wyreżyserowane i wykonane przez Krystynę Jandę we współpracy z pięcioosobowym chórem i orkiestrą dzieło wokalno-instrumentalne - "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego".


Doskonałym prezentem od Miasta Sopotu było przedłużenie dzierżawy sceny i pomieszczeń biurowych teatru na kolejne 15 lat. W obecności widzów umowę podpisali: prezydent Sopotu - Jacek Karnowski, Przewodnicząca Komisji Kultury, Promocji i Współpracy Zagranicznej Miasta Sopot - Anna Łukasiak, Dyrektor Naczelny Bałtyckiej Agencji Artystycznej- Eugeniusz Terlecki i prezeska Fundacji Teatru Atelier - Barbara Wiszniewska.

Założyciele teatru – dyrektor André Ochodlo i Barbara Wiszniewska wraz z Jerzym Satanowskim sprawującym pieczę nad oprawą muzyczną spektakli, zostali uhonorowani przez Marszałka Województwa Pomorskiego, Mieczysława Struka medalami opatrzonymi maksymą "Nic z niczego nie w powstaje". Odznaczenia przyznał artystom również prezydent Jacek Karnowski.

Teatr Atelier powstał w 1994 roku. Z wielkim entuzjazmem współpracowała z nim Agnieszka Osiecka. Była jego częstą bywalczyni. Pisała, inspirowała, tworzyła adaptacje, kreowała. To również dzięki niej, teatr jest dziś głównym punktem na mapie kulturalnej Sopotu.

(Ewa Podlasińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz