Zamknij

Medale - Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS - dla założycieli Sopockiego Teatru Tańca

17:11, 14.03.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Założyciele i choreografowie Sopockiego Teatru Tańca Joanna M. Czajkowska i Jacenty Krawczyk otrzymali Medale Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS trzeciego stopnia.

  • Wręczenie nastąpi w gmachu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 27 czerwca 2019 roku o godzinie 14.30.

 

Sopocki Teatr Tańca został założony w 1998 roku przez parę dyplomowanych tancerzy i choreografów Joannę Czajkowską i Jacka Krawczyka. Teatr ma w swoim dorobku pięćdziesiąt spektakli m.in. „Alchemik Halucynacji”, „D-KOD-R”, „DALI”, które prezentował na wielu festiwalach tańca współczesnego i teatrów alternatywnych w Polsce i za granicą m.in. w Republice Czeskiej, Portugalii, Niemczech, na Litwie, w Republice Białoruskiej, Rumunii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Indonezji, Mołdawii, Bułgarii, Rumunii, Francji, Austrii, Włoszech, Argentynie, Hiszpanii, Rosji, Słowenii, Szwajcarii i Chinach.

Oboje założyciele teatru otrzymali od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaki honorowe „Zasłużony dla kultury polskiej”. Jacek Krawczyk jest laureatem Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego 2005, a Joanna Czajkowska Sopockiej Muzy 2015. Jako twórcy są zainteresowani tworzeniem teatru w którym wartość intelektualna, wizualna i ruchowa stanowią pełnię. Nie odżegnują się też od emocji. Z STT pracuje stały zespół tancerzy, a przy teatrze działa Grupa Projektowa, która stanowi swego rodzaju „preludium” do zespołu głównego.

zdjęcie: "Ostatnie piętro" premiera 30.11.2018 fot. Andrzej Rola

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone