Zamknij

20-lecie Sopockiego Teatru Tańca [FOTO]

12:03, 11.03.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj
fotobank/UMS

9 marca o godz. 19:00 w sopockim Teatrze na Plaży odbył się pokaz spektaklu "Collage XX-lecia STT".

Z okazji 20-lecia działalności Sopockiego Teatru Tańca widzowie mieli okazję zobaczyć retrospekcję artystycznej twórczości autorskiego teatru, podróż w przeszłość i przypomnienie istotnych, symbolicznych scen z wybranych spektakli.

Na celebrację złożą się obrazy sceniczne wykreowane przez artystów STT, inspirowane sztukami pięknymi, filozoficznymi dziełami, a także wydarzeniami historycznymi i rozważaniami na temat ludzkiej egzystencji. Collage XX-lecia STT będzie wizytówką wszechstronnego dorobku sopockiego teatru o charakterystycznej dla zespołu estetyce, gdzie oprócz procesu twórczego nad treścią i formą, istotne są również wartości intelektualne, metafizyczne i metaforyczne.

 http://www.taniecpolska.pl/

  • Tancerze: Katarzyna Wyborska, Kacper Matuszewski, Grażyna Słaboń, Dorota Zielińska, Artur Gołdys, Kalina Porazińska, Kamila Maik, Magdalena Laudańska, Aleksandra Foltman, Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk
  • Muzyka: Mariusz Noskowiak
  • Światła: Mateusz Gierc
  • Wizualizacje: Łukasz Boros
  • Kostiumy: Alija Gruca

Sopocki Teatr Tańca został założony w 1998 roku przez parę dyplomowanych tancerzy i choreografów Joannę Czajkowską i Jacka Krawczyka.

Teatr ma w swoim dorobku pięćdziesiąt spektakli m.in. „Alchemik Halucynacji”, „D-KOD-R”, „DALI”, które prezentował na wielu festiwalach tańca współczesnego i teatrów alternatywnych w Polsce i za granicą m.in. w Republice Czeskiej, Portugalii, Niemczech, na Litwie, w Republice Białoruskiej, Rumunii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Indonezji, Mołdawii, Bułgarii, Rumunii, Francji, Austrii, Włoszech, Argentynie, Hiszpanii, Rosji, Słowenii, Szwajcarii i Chinach.
Oboje założyciele teatru otrzymali od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaki honorowe „Zasłużony dla kultury polskiej”. Jacek Krawczyk jest laureatem Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego 2005, a Joanna Czajkowska Sopockiej Muzy 2015. Jako twórcy są zainteresowani tworzeniem teatru w którym wartość intelektualna, wizualna i ruchowa stanowią pełnię. Nie odżegnują się też od emocji. Z STT pracuje stały zespół tancerzy, a przy teatrze działa Grupa Projektowa, która stanowi swego rodzaju „preludium” do zespołu głównego.

 

 

źródło: http://sopotdancetheatre.com/o-teatrze/, http://www.taniecpolska.pl/wydarzenia/show/15558; zdj: fotobank/UMS

 

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone