Zamknij

"Man Ray. Barbarzyńca" po raz ostatni na deskach Sopockiego Teatru Tańca

15.45, 03.10.2022 . Aktualizacja: 15.46, 03.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę, 8 października, o godzinie 19.00 w Teatrze Atelier w Sopocie po raz ostatni zostanie wystawiona sztuka "manRay. Barbarzyńca". To wizualno-muzyczny awangardowy poemat według pomysłu Jacentego Krawczyka, który jest kontynuacją jego fascynacji twórczością wybitnych twórców XX wieku. Tym razem bohaterem i punktem odniesienia rozważań Krawczyka będzie urodzony w 1890 roku w Filadelfii Emmanuel Radnitzky pracujący pod pseudonimem Man Ray.

Był on nie tylko fotografem, ale również malarzem, twórcą fotogramów i reżyserem filmowym. Zdjęcia Raya powstawały w jego studio jako efekt długotrwałej pracy z przedmiotem lub modelką oraz niekonwencjonalnego pomysłu, podobnie jak surrealistyczne obrazy. Większość swojego życia spędził w Paryżu, gdzie zmarł w 1976 roku. Na swoim nagrobku polecił wyryć: "Nie zainteresowany, ale nie obojętny".

Spektakl Sopockiego Teatru Tańca jest swobodną interpretacją dzieł Man Ray'a, w stylu avangard performance video art, gdzie aktorzy-tancerze wcielają się według własnej autorskiej interpretacji w postaci z eksperymentalnych surrealistycznych filmów i obrazów Man Ray'a. Sopoccy artyści konstruują abstrakcyjne obrazy, przesiąknięte zmysłową atmosferą i magicznymi formami, w których ciało zyskuje naprzemiennie ludzkie i zdehumanizowane kształty. Ważną rolę odgrywa tu również wideo-art - obrazy wyświetlane na niekonwencjonalnych przedmiotach - ekranach, a całość dopełnia starannie wyreżyserowane światło i muzyka z pogranicza neoklasyki, opery i minimalizmu.

ManRay.Barbarzyńca

  • Koncept - inspirowany twórczością Man Ray'a - Jacek Krawczyk
  • Performance - Joanna Czajkowska, Aleksandra Foltman, Asia Nadrowska, Jacek Krawczyk
  • Muzyka - Mariusz Noskowiak
  • Wizualizacja - Katarzyna Turowska Światło - Matt Gie
  • Scenografia - Jacenty Krawczyk

Bilety do nabycia online:

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%