Zamknij

Osiemnastka Muzeum Miasta! Wernisaż i wspólne świętowanie!

08:15, 04.02.2019 | Przemysław Szczygieł
Skomentuj Fot. muzeumsopotu.pl
REKLAMA

Muzeum Miasta Sopotu zapowiedziało huczne świętowanie swoich 18. urodzin. 8 lutego odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej "W rzeczy samej". Na ekspozycję składać się będą wyjątkowe przedmioty związane z historią miasta i jego mieszkańców. Wśród eksponatów będziemy mogli zobaczyć dzieła malarskie, meble, fotografie, pocztówki i listy, a także ceramikę czy też dawne stroje.

"Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków naszej placówki do wspólnego świętowania. 18. urodzinom Muzeum Sopotu towarzyszyć będzie wernisaż wystawy Sopot w rzeczy samej. Będzie to wyjątkowa ekspozycja, na której pokażemy przedmioty podarowane przez mieszkańców i pasjonatów Sopotu do muzealnych zbiorów na przestrzeni 18 lat" – informuje dyrektor Muzeum Sopotu Karolina Babicz-Kaczmarek.

Na wystawie zaprezentowane zostaną przedmioty gromadzone przez muzeum w ciągu 18 lat działalności. Są to najczęściej dary od mieszkańców i sympatyków sopockiego muzeum. Przez ostatnich 18 lat zebrano około 10 tysięcy eksponatów. Są wśród nich zarówno rozmaite przedmioty codziennego użytku, jak i te bardziej oryginalne - jak np. obiekty z sopockiego kasyna czy też dawne stroje kąpielowe.Przedstawione eksponaty złożą się na wielowątkową opowieść o losach miasta.

Wernisaż rozpocznie się 8 lutego o godzinie 18. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 14 kwietnia, codziennie z wyłączeniem poniedziałków. Na niedziele przewidziano wstęp wolny.

  • Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. - Damskie buty plażowe, około 1920 r. Zbiory Muzeum Sopotu. (zdjęcie: facebook)
(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz