Zamknij

Artyści z Pomorza w PGS w Sopocie! Kto ma szansę na nagrodę Grand Prix?

06:00, 02.02.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Zgodnie z regulaminem konkursu, na Triennale, prezentowane, są najnowsze prace uczestników wskazane przez jury. Udział w konkursie jest doskonałą okazją do zaprezentowania przez pomorskich artystów nowych prac i skonfrontowania się z opinią jurorów. 

W dniu wernisażu, 15 lutego, poznamy laureatów Konkursu.  

W III edycji Triennale biorą udział zarówno artyści z doświadczeniem, którzy wystawiali już inne swoje prace poza Trójmiastem, jak i również młodzi artyści dopiero zaczynający swoją karierę.  Idea konkursu sprzyja młodym twórcom, którzy po raz pierwszy będą mogli, zaprezentować swoje prace we wnętrzach Państwowej Galerii Sztuki.

Tegoroczna edycja, tak jak poprzednie, została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, który ufundował nagrodę Grand Prix dla zwycięzcy wybranego spośród laureatów przez jury. 

Artyści zgłosili swoje prace czterech kategoriach:
– malarstwo,
– formy przestrzenne, 
– rysunek i grafika 
– intermedia (fotografia, multimedia, performance).

Nagrodą w konkursie dla zwycięzców każdej kategorii jest indywidualna wystawa 
w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie oraz wydanie towarzyszącego jej katalogu.

 

Wernisaż: 15 lutego 2019 o godz. 19:30
Wystawa czynna: od wtorku do niedzieli w godz. 11:00-19:00

Jury III Triennale Sztuki Pomorskiej są:
– Hanna Wróblewska, dyrektor Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, we współpracy z Michałem Jachułą (kategoria malarstwo)
– Bogusław Deptuła – krytyk, historyk sztuki (kategoria rysunek, grafika)
– Cezary Pieczyński – kolekcjoner, znawca sztuki współczesnej  (kategoria formy przestrzenne)
– Magdalena Kardasz – historyk sztuki  (kategoria Intermedia)

Spośród uczestników jury wybrało finalistów w kategoriach:

Kategoria RYSUNEK, GRAFIKA
1. Bach Alicja
2. Bukowski Łukasz
3. Gmur Jolanta Elżbieta
4. Gostkowska Monika
5. Kalkowski Filip
6. Kotłowska Małgorzata
7. Orbaczewska-Niedzielska Anna
8. Podkościelny Patrycja
9. Prusinowska Aleksandra
10. Rusinek Joanna
11. Włodarek Dominik

Kategoria INTERMEDIA
1. Biernat Adam
2. Golińska Gosia
3. Reut Monika

Kategoria FORMY PRZESTRZENNE
1. Elsner Marek
2. Nowicki Krzysztof
3. Stokowska PaulinaKategoria

MALARSTWO
1. Garczyński Przemysław
2. Gruszka Barbara
3. Kubicka Alicja
4. Kwiatkowska Weronika
5. Nagórska Agnieszka
6. Nowicki Krzysztof
7. Orbaczewska-Niedzielska Anna
8. Reut Monika
9. Różański Marcin
10. Rusinek Joanna
11. Szewczuk Aleksandra
12. Wawrzynowicz Marta
13. Wirtel Michał

 

 

zdj; facebook/ PGS Sopot

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone