Zamknij

Komu zostały przyznane granty na kulturę?

13:58, 07.01.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Tradycyjnie na początku stycznia w Sopocie rozstrzygnięto konkurs grantowy dla organizacji pozarządowych. W rozpoczynającym się 2019 roku, dla stowarzyszeń i fundacji, na ich zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji przeznaczono łącznie 960 tysięcy złotych. W pierwszym konkursie komisja konkursowa przyznała organizacjom większość środków, tj. 943 tysiące złotych.

  • Część zadań, na które przyznawane są dotacje to zadania całoroczne.

Przykładem jest dotacja dla Towarzystwa Przyjaciół Sopotu na projekt: „Prowadzenie Centrum Kultury dla mieszkańców Sopotu w zabytkowym Dworku Sierakowskich”. Duża część środków finansowych przyznawana jest na organizację cyklicznych wydarzeń kulturalnych, które już na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny miasta. Do takich wydarzeń należy między innymi: Sopot Film Festival, Open Source Art Festival, Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat Sopot, Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non – Fiction, Festiwal Literatury i Teatru BETWEEN.POMIĘDZY, Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn”.

  • Nowymi zadaniami wspieranymi z puli przeznaczonej dla organizacji pozarządowych są Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ICTF oraz Festiwal Fotografii  „W Ramach Sopotu”.

 

Szczegółowe informacje na temat przydzielonych dotacji można znaleźć na stronie internetowej: http://bip.sopot.pl/Article/get/id,18954.html

zdj: Open Source Art Festival

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone