Zamknij

Polska Filharmonia Kameralna Sopot jedzie do Wiednia!

11:34, 30.12.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Muzycy PFK  Sopot pod dyrekcją Maestro Wojciecha Rajskiego 12 stycznia 2019 r. o godz. 19.30 wystąpi w słynnej Grosse Saal, zwanej Złotą Salą Musikverein w Wiedniu – doskonale znanej ze słynnych, transmitowanych na cały świat przez telewizję  koncertów noworocznych wiedeńskich filharmoników.

  • Nie lada gratką będzie więc koncert sopocki, 10 stycznia, podczas którego artyści zaprezentują taki sam repertuar, jaki w Wiedniu.

– Musikverein to bez wątpienia jeden z najbardziej prestiżowych adresów na koncertowej mapie Europy – mówi Maestro Rajski. – Jestem przekonany, że styczniowy koncert będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w działalności koncertowej naszego zespołu. Zaproszenie do występu w Wiedniu to dla nas wyróżnienie i wyzwanie, by zaprezentować się wymagającej publiczności z jak najlepszej strony.  To także potwierdzenie, że Polska Filharmonia Kameralna Sopot cieszy się niezmiennie od wielu lat uznaniem i wysoką pozycją artystyczną na europejskim rynku muzycznym. 

Sopoccy filharmonicy wykonają w Wiedniu VI Symfonię Franza Schuberta, Uwerturę do Tworów Prometeusza op. 43 oraz Koncert fortepianowy nr 5 Ludwiga van Beethovena. Solistą koncertu będzie jeden z najciekawszych pianistów młodego pokolenia – Alexander Krichel, laureat prestiżowego tytułu „Newcomer of the Year” ECHO Klassik. Sopockiej publiczności artysta znany przede wszystkim z płyty „Chopin Hummel Mozart”, wydanej przez SONY Classic, na której występuje z Polską Filharmonią Kameralną Sopot.

Koncert sopockich filharmoników w Wiedniu jest już od dawna wyprzedany, ale dla wszystkich sopockich melomanów PFK Sopot przygotowało miłą muzyczną niespodziankę. Przed wyjazdem do Musikverein, 10 stycznia o godz. 18.00, nasi artyści wystąpią w specjalnym Koncercie wiedeńskim w Sali Koncertowej PFK Sopot i zaprezentują się w takim samym programie, jak w Wiedniu.

  • Bilety w cenie 25 zł normalny, 15 zł ulgowy do nabycia online na stronie pfksopot.interticket.pl, a także w Informacji Turystycznej Sopot oraz w miarę dostępności miejsc na godzinę przed koncertem.

 

http://www.pfksopot.pl/pl/concerts/koncertwiedenski/

źródło zdj: facebook/ PFK Sopot

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone