Zamknij

Weekendowe kolędowanie mieszkańców Sopotu! Dźwięki prosto z serca

08:50, 15.12.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Koncerty w Kościele Chrystusowym przy ul. Obrońców Westerplatte 21 

W sobotę od godz. 10:30, w Sopot Centrum będzie można poczuć prawdziwie świąteczny klimat! A to za sprawą chórów i orkiestr m.in. z Krakowa, Wilna i Słupska! Wspaniali muzycy zagrają tak pięknie, że "W centrum miasta (zawita) Gwiazdka" 

Tego dnia będziemy mogli uczestniczyć w Koncercie Finałowym przesłuchania konkursowego. Rozpocznie się on o godz. 15.30. Dowiemy się wtedy, który spośród 8 uczestniczących w konkursie chórów okazał się najlepszy. W koncercie wystąpią najlepsze zespoły 4. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Muzyki Adwentowej i Świątecznej MUNDUS CANTAT SOPOT.

W niedzielę będzie można posłuchać koncertu "Zapal światło ponad nami" - poświęconego pamięci Michaela Ray Dawidowa - o godz. 17:00. 

W programie m.in. Polskie kolędy i pastorałki, amerykańskie pieśni świąteczne i wiele innych muzycznych utworów do wysłuchania, zagranych i zaśpiewanych na żywo przez najlepszych muzyków i śpiewaków. W czasie koncertu będą zbierane pluszaki, słodycze i środki opatrunkowe dla dzieci ze szpitala w Kijowie. 

 

 

 

Kolejną okazją do wspólnego kolędowania będzie świąteczne spotkanie w Urzędzie Miasta Sopotu

  • W niedzielę 16 grudnia o godz. 16.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sopocie będzie można usłyszeć, ale i pośpiewać z Chórem Kameralnym Continuo polskie oraz zagraniczne kolędy i pastorałki. 

Całością dyrygować będzie dr Arkadiusz Wanat. 

W miłą i świąteczną atmosferę wprawią Was piękne ozdoby, światło lampek choinkowych, zapachu świątecznych pierników i aromatycznej herbaty. 

W trakcie koncertu będzie można nabyć płytę sopockiego chóru z Mszą Góralską oraz z kolędami, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany sopockiemu MOPS.

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone