Zamknij
REKLAMA

Stowarzyszenie "grabarzy" zabrało głos w sprawie szczepień! Nie zabrakło ostrych słów

09:53, 23.07.2021 | za: Gostyn24.pl
Skomentuj
REKLAMA

Nie tylko rząd stara się promować szczepienia przeciwko Covid-19. Ostatnio komunikat w tej sprawie wydało też  Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe, które apeluje wszystkich niezaszczepionych, by zrobili to jak najszybciej, jeśli nie dla siebie to dla swoich bliskich.  - Dlaczego im to robicie, dlaczego nie chcecie zestarzeć się z nimi, dlaczego nie chcecie gościć ich na swoich imieninach czy urodzinach? Dlaczego mają oni przynosić kwiaty w te tak ważne dla WAS dni na WASZE GROBY? Zaszczepcie się jak najszybciej – MY MAMY CO ROBIĆ! - czytamy w apelu stowarzyszenia.

Takiego wsparcia programu szczepień chyba nikt się nie spodziewał. Apel o przyjmowanie szczepionek wystosowało Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe. - (...) Do Wszystkich osób, które się jeszcze NIE ZASZCZEPIŁY przeciw COVID-19 - ZRÓBCIE TO JAK NAJSZYBCIEJ! (...) Globalna pandemia COVID-19 dotknęła nas Wszystkich bez względu na wiek, narodowość czy wykonywany zawód. Przyszło lato wraz z którym, tak jak i w zeszłym roku, spadła ilość zakażeń i zgonów. Latem 2020 roku słyszeliśmy od rządzących, że pandemii już nie ma, nie ma się czego bać. Rzeczywistość okazała się brutalna. Przyszła jesień i zima, a wraz z nią ze zdwojoną siłą wróciła liczba zachorowań i, co najgorsze, liczba zgonów - czytamy w apelu stowarzyszenia.

Jak wylicza Krzysztof Wolicki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego statystycznie w Polsce rodzi się i umiera około 1% obywateli rocznie, co daje nam około 1041 zgonów dziennie. - W okresie od początku października 2020 r, kiedy pandemia zaczęła przybierać ponownie na sile, do końca maja 2021 r, kiedy pandemia postanowiła nas "pożegnać", zmarło 128 629 polskich obywateli, co daje średnio 1577 zgonów dziennie, tj. wzrost ponad 50 procentowy. Jestem przekonany, że gdyby szczepionka była dostępna jesienią 2020 roku, to ludzie ustawialiby się w kilometrowe kolejki, aby się zaszczepić - wylicza prezes Wolicki i zwraca się do tych co wahają się albo nie zamierzają przyjmować szczepionki.

- Jest lato 2021 r. i tylko ludzie nieodpowiedzialni wierzą, że pandemia już się skończyła. Muszę ICH rozczarować, NIE, NIE SKOŃCZYŁA SIĘ. Pozostaje tylko pytanie: kiedy i z jaką siłą wróci? (...) W tym momencie, słowa kieruję do osób niezaszczepionych: pomyślcie o swoich bliskich, których kochacie i z pewnością ONI WAS KOCHAJĄ: dlaczego im to robicie, dlaczego nie chcecie zestarzeć się z nimi, dlaczego nie chcecie gościć ich na swoich imieninach czy urodzinach? Dlaczego mają oni przynosić kwiaty w te tak ważne dla WAS dni na WASZE GROBY? Zaszczepcie się jak najszybciej – MY MAMY CO ROBIĆ! - apeluje prezes Krzysztof Wolicki z Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego. 

 Źródło: Gostyn24.pl 

(za: Gostyn24.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BubuBubu

1 0

Cudzysłów w tytule najzupełniej zbędny. 12:22, 24.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%