Zamknij
REKLAMA

Wiatrówki nie trafią do sopockich szkół! Stanowczy sprzeciw dyrektorów

16:00, 08.06.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Pixabay
REKLAMA

Sopoccy uczniowie nie będą uczyli się obsługi broni pneumatycznej. Kontrowersyjny projekt zakładający zakup wiatrówek i organizację zajęć strzeleckich w sopockich szkołach został odrzucony na etapie weryfikowania wniosków w Budżecie Obywatelskim. Żadna z sopockich szkół nie wyraziła zgody na przeprowadzanie tego typu zajęć.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłoszono wniosek, zgodnie z którym postulowano zakup 40 sztuk broni pneumatycznej i rozdysponowanie ich w ośmiu sopockich szkołach. Każda wiatrówka miała kosztować około 1200 zł, a łączny koszt projektu miał zamykać się w kwocie 50 tys. zł. Pomysłodawca tego przedsięwzięcia przekonywał, że nauka strzelectwa jest ważnym elementem bezpieczeństwa narodowego, a także tradycją sportową, która cieszyła się popularnością w placówkach oświatowych jeszcze do lat 90.

Dyrektorzy szkół przeciw

Jak się okazuje, entuzjazmu wnioskodawcy nie podzielili dyrektorzy szkół, z którymi konsultowano projekt. Z pięciu placówek, jakie zapytano o opinię ws. zgłoszonego projektu, żadna nie wyraziła poparcia dla jego ewentualnej realizacji.

  • Szkoła Podstawowa Nr 1

Witam serdecznie,

 

W związku z dużym napięciem emocjonalnym, które towarzyszy zarówno dzieciom jak u dorosłym, pomysł utworzenia strzelnicy nie wydaje się być dobrym pomysłem.

 

Zatem SP 1 opiniuje negatywnie powyższy projekt.

 

Pozdrawiam Sylwia Majewska

  • Szkoła Podstawowa Nr 8

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 8, po zapoznaniu się z dokumentacją i wnikliwą jej analizą , projekt powstania strzelnicy opiniuje negatywnie. Powstanie takiego obiektu jest niezasadne.

 

Wicedyrektor Barbara Śmiech

  • Szkoła Podstawowa Nr 9

Dzień dobry,

 

propozycja projektu w czasie pandemii nie jest priorytetową stroną szkoły, nie mamy warunków do realizacji takich zajęć oraz przeszkolonej kadry pedagogicznej , być może w kolejnych latach warto pomyśleć o profesjonalnej, bezpiecznej strzelnicy na terenie Sopotu, gdzie zainteresowana młodzież mogłaby szkolić się, przygotowywać do zawodów.

 

Z poważaniem
Małgorzata Gładysiewicz
Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Sopocie

  • III Liceum Ogólnokształcące

Dzień dobry,

 

Po konsultacji z Panią wicedyrektor III Liceum Ogólnokształcącego informuję, że jesteśmy przeciwni temu projektowi.

 

Pozdrawiam

  • Zespół Szkół Handlowych

Zespół Szkół negatywnie opiniuje projekt. Nie widzę potrzeby szkolenia młodzieży z obsługi broni pneumatycznej.

 

Jolanta Niewadzioł

 

[ZT]8680[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Morfeusz Morfeusz

9 1

Tak, wychowujmy dalej łajzy i białorycerzy. Te same panie nauczycielki pewnie z zachwytem b oglądały podobne zajęcia w Jaffie, no ale to w Izraelu. My mamy być bezbronni 21:00, 08.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pif-pafpif-paf

8 0

Ten, kto chce sie nauczyc, znajdzie do tego miejsce i nauczycieli. Spoko ! Ah, jak ja dobrze wspominam te lekcje z przysposobienia wojskowego za komuny ..... Wszystkiego tam nauczyli : bandazowanie, masaz serca, instalowanie telefonu polowego. Strzelanie w niektorych szkolach takze bylo. Nawet dziewczyny chodzily sobie postrzelac ! To byly czasy ... Inne czasy i inni ludzie. Odwazniejsi i z fantazja ! 23:20, 08.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PawelPawel

1 6

Jesteś *%#)!& i naiwny, jesli sadzisz, ze to jest dobra droga, zeby z tych rozpieszczonych dziaciakow zrobic doroslych ludzi. Skonczyli by prawdopodobnie jak ci niby dorosli, ktorzy biegaja po krzakach z karabinami ASG i udaja komandosow :D Jeden z bardziej zenujacych widokow.
Druga sprawa, to te nauczycielki o ktorych piszesz. Naprawde myslisz, ze ktos normalny popiera konflikt w Izraelu i patrzy z zachwytem na dzieci uczace sie strzelac?
A tak swoja droga, to nie sadzisz, ze bylo by dziwnie gdyby w Polsce zjawili sie teraz jacys ludzie i powiedzieli, ze mamy sie stad wynosic bo oni tu zamieszkiwali 2000 lat temu? Mysle, ze bylbys nie do konca przychylny ich opinii, tak samo jak palestynczycy nie zachwycili sie pomyslem oddania kraju w ktorym sobie juz od jakiegos czasu mieszkali.

I nie mysl, ze jestem lewakiem. Nie jestem. 09:59, 09.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MorfeuszMorfeusz

1 0

oczywiście, że na miejscu Palestyńczyków bym nie był zachwycony. Dlatego uważam, że Polacy powinni umieć się bronić. Nie widzę tu sprzeczności.
Co do nauczycielek: też się trzymam swojego zdania, gdyby nasze lewicowe szkoły zostały zapytane, czy są zainteresowane realizować pomysły edukacyjne z Izraela, na pewno wszystkie by powiedziały TAK. I dopiero wtedy na białym koniu wjeżdżasz i mówisz: "łącznie z edukacją obronną" ;-)
Co do używania epitetów: to jednak fajnie, że portal esopot ma bota do ich usuwania. Skoro zaczynasz rozmowę od obrażania innych, to rzeczywiście może z tej rozmowy nic nie wyniknąć. Ale tak niestety wygląda większość "rozmów" w sieci: ludzie nie słuchają, a wyławiają z opinii innych coś, co myślą, że interlokutor chciał powiedzieć i od razu przechodzą do ataku. 11:17, 09.06.2021


REKLAMA
0%