Zamknij
REKLAMA

Sopot: Turyści podczas majówki lekceważyli obostrzenia? Policja interweniowała 118 razy

16:30, 04.05.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Policjanci podsumowali majówkę. W trakcie trzydniowych działań funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę 2 nietrzeźwym kierowcom i odnotowali 46 przekroczeń prędkości. Ponadto wyeliminowali z ruchu kierowcę z narkotykami i pod ich wpływem oraz 2 osoby łamiące sądowy zakaz kierowania pojazdami. 32-latek z Gdyni, poza złamaniem zakazu sądowego, był też poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary 225 dni pozbawienia wolności. Oprócz niego funkcjonariusze ujawnili 3 inne poszukiwane osoby. Walcząc z rozprzestrzenianiem się koronawirusa policjanci przeprowadzili ponad 100 kontroli i interweniowali wobec 118 osób naruszających obostrzenia.

Sopoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku przeprowadzili wzmożone działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas „majówki”. Podczas trzydniowych działań funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących w wieku 27 i 36 lat, u których alkomat pokazał odpowiednio 1,6 i 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto 27-latek z Olsztyna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę bez uprawnień do kierowania. Policjanci egzekwowali też od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości i przeprowadzili kontrole wobec 46 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość na ulicach miasta. Wśród nich był 22-latek z Warszawy, który przekroczył prędkość o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna jechał z prędkością 114 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie wynosiło do 50 km/h i za rażące przekroczenie prędkości poniesie teraz odpowiedzialność przed sądem, do którego policjanci skierują wniosek o ukaranie. Zgodnie z przepisami 22-latek straci również uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Policjanci drogówki udaremnili dalszą jazdę również 23-letniemu mieszkańcowi Starogardu Gdańskiego, przy którym znaleźli narkotyki i u którego wstępne badanie śliny wykazało obecność marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzut za posiadanie środków odurzających. Jeżeli wynik badania krwi potwierdzi u niego obecność środków odurzających, usłyszy on kolejny zarzut i poniesie odpowiedzialność karną za jazdę pod ich wpływem. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali też dwóch mężczyzn w wieku w wieku 26 i 32 lat, którzy wsiadając za kierownicę złamali sądowy zakaz kierowania pojazdami. Jeden z nich, 32-letni mieszkaniec Gdyni, dodatkowo był poszukiwany celem odbycia kary 225 dni pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. W trakcie działań policjanci z Sopotu i wspierający ich na ulicach miasta funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku ujawnili też 3 inne poszukiwane osoby.

Podczas majówki sopoccy policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, pracowali na miejscu 2 kolizji drogowych oraz zatrzymali 4 dowody rejestracyjne pojazdów.

Walcząc z rozprzestrzenianiem się koronawirusa policjanci przeprowadzili ponad 100 kontroli środków transportu publicznego, lokali, restauracji oraz hoteli i interweniowali wobec 118 osób naruszających obostrzenia. Funkcjonariusze ukarali mandatami 80 osób za nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa, a kolejne 36 osób pouczyli. Ponadto skierują do sądu 2 wnioski o ukaranie za naruszenie wprowadzonych obostrzeń.

Policjanci przypominają, bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Pamiętajmy o tym wychodząc z domu.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ALERT]1620123157010[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

500+500+

4 5

Za brak maseczki powinny być mandaty 500 zł. Wtedy następnym razem by już miał zasłonięte nos i usta. 18:19, 04.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

goldenmengoldenmen

0 2

ok zgadzam sie z Tobą chcesz posiedzieć na ławeczce ty w maseczce ja bez i zobaczymy ile czasu wytrzymasz w 25 stopniach. I kazdorazowo za zdjęcie maseczki płacisz 500zł. zaprosimy patrol policji zeby mógł wypisać od razu Tobie kwit. Dla Twojego bezpieczeństwa tez karetkę postawimy gdybyś zemdlał bo albo zapłacisz mandat albo zemdlejesz. innej opcji nie ma na pewno nie wytrzymasz z maseczce nawet godz . nawet gratisową maseczkę dostaniesz od słonca 02:42, 05.05.2021


REKLAMA
0%