Zamknij
REKLAMA

Sopot: gastronomia szykuje się do otwarcia. "Fantastycznie będzie Was wszystkich zobaczyć"

16:25, 02.05.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj Fot. 3 Siostry / Cały Gaweł Cantine Bar
REKLAMA

Ogródki gastronomiczne zlokalizowane w Sopocie w końcu powrócą do funkcjonowania. Jeśli sytuacja epidemiczna utrzyma się na obecnym poziomie, przedsiębiorcy będą mogli przyjąć gości na zewnątrz. Jak zareagowali na decyzję rządu?

15 maja, jeśli skaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15, możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Ponadto, otwarte zostaną ogródki restauracyjne. Działalność odbywać się będzie w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany musi zostać bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik.

Z takiego rozwoju spraw cieszą się m.in. właścicielki lokalu 3 Siostry. Zapowiedziały otwarcie lokalu "na wynos" od 6 maja i przygotowania do przyjęcia gości w ogródkach.

222 dni nas i Was nie było. Teraz nie damy się już zamknąć - wyliczają właściciele SPATIF-u.

Od 15 maja z ogródkową ofertą wystartuje również BOTO.

Wyglądamy 15go maja i rychłego powrotu goszczenia Was w ogródkach. Tymczasem szybkie info. Nasza Telefonistka Kasia i reszta Zespołu zacznie ochoczo przyjmować Wasze wszystkie rezerwacje, jak już wróci możliwość obsługi wewnątrz lokalu. Czekamy na koniec maja i wtedy zaczniemy zapisywać wszystkie rezerwacje. Aktualnie nie bukujemy stolików w ogródku - dodają z kolei pracownicy Całego Gawła.

Fakt, że naszemu rządowi 14 dni nieco rozciągnęło się do 187 ale nasza radość jest tak ogromna, że chcemy wymazać z pamięci słowo „pandemia” - zapowiada powrót Błękitny pudel.

Jeśli rząd utrzyma planowany schemat liberalizacji obostrzeń, kolejne zmiany w gastronomii czekają nas 29 maja. Goście będą mogli skorzystać z wnętrza lokalu. Warunkiem będzie maksymalne dopuszczalne obłożenie wynoszące 50 proc. 

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

RafałRafał

4 0

Mam wyje..ne w was i wasze ceny 16:17, 03.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%