Zamknij
REKLAMA

Sopot: Naćpany kierowca uderzył w latarnię! Wyrok ws. szaleńczego rajdu po al. Niepodległości [WIDEO]

12:14, 27.04.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Youtube
REKLAMA

Niedawno uprawomocnił się wyrok wydany przez sopocki sąd wobec 25-letniego kierowcy, który w styczniu br. będąc po użyciu alkoholu stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych kierujących i pieszych. Mężczyzna za wszystkie wykroczenia, które popełnił, musi zapłacić 4 tys. złotych grzywny. Dodatkowo sąd wydał mu zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 2 lat i 6 miesięcy. Oznacza to, że gdy usiądzie za kierownicą popełni przestępstwo, za które do więzienia można trafić nawet na 5 lat. 25-latek poniesie również odpowiedzialność karną za jazdę pod wpływem środków odurzających, bowiem badanie krwi potwierdziło u niego ich obecność.

Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia br. na Alei Niepodległości w Sopocie. Policjant ruchu drogowego z sopockiej komendy będąc w czasie wolnym od służby podczas spaceru zauważył jak pojazd volvo uderzył w lampę oświetleniową znajdującą się przy przejściu dla pieszych. Funkcjonariusz od razu podbiegł do auta i wyczuwając od kierowcy woń alkoholu zabrał mu kluczyki. Następnie wspólnie z przejeżdżającymi ulicą funkcjonariuszami celno-skarbowymi pilnowali kierowcę do czasu przyjazdu patrolu drogówki. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego potwierdzili, że 25-letni kierowca znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Okazało się też, że ma on na swoim koncie szereg innych wykroczeń. Funkcjonariusze z zespołu ds. wykroczeń ustalili, że 25-latek kierując volvo dwukrotnie uderzył w poprzedzający pojazd, po czym próbując oddalić się z miejsca zjechał na przeciwległy pas ruchu i jadąc tym pasem zmuszał innych kierujących do hamowania, następnie nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, a podczas skrętu w prawo stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w lampę oświetleniową znajdującą się przy przejściu dla pieszych, czym spowodował zagrożenie bezpieczeństwa dla pieszych znajdujących się przed tym przejściem.

Zebraną w sprawie dokumentację policjanci przesłali do sądu. Niedawno uprawomocnił się wyrok wydany przez sopocką temidę. 25-latek za wykroczenia, które popełnił, musi zapłacić 4 tys. złotych grzywny. Dodatkowo sąd wydał mu zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 2 lat i 6 miesięcy. Oznacza to, że gdy usiądzie za kierownicą popełni przestępstwo, za które do więzienia można trafić nawet na 5 lat.

To jednak nie koniec sprawy, policjanci prowadzą czynności w postępowaniu karnym. Z uwagi na nerwowe zachowanie 25-latka na miejscu zdarzenia został on przewieziony do szpitala na obserwację i pobrano od niego krew do badań. Badanie krwi potwierdziło obecność środków odurzających i za jazdę pod ich wpływem mężczyzna poniesie odpowiedzialność karną. Za to przestępstwo grozi do 2 pozbawienia wolności.

[ZT]7323[/ZT]

[ALERT]1619518266377[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KarolKarol

1 0

wyrok zbyt łagodny to śmieszne👎 19:46, 27.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%