Zamknij
REKLAMA

Sopoccy przedsiębiorcy komentują zbliżający się lockdown: "to kolejny cios dla branży"

19:00, 08.03.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj esopot.pl
REKLAMA

Liczne sopockie obiekty noclegowe przeżywają kolejny dramat. 12 lutego rząd ogłosił warunkowe otwarcie hoteli oraz części lokali rozrywkowych. Pomorscy przedsiębiorcy nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia działalności. 13 marca województwo pomorskie dołączy do Warmii i Mazur, co oznacza wstrzymanie funkcjonowania obiektów noclegowych. Co o decyzji Rady Ministrów sądzą sopoccy przedsiębiorcy?

Dla hoteli to dramat. Pościągali ludzi z urlopów i świadczeń postojowych, uruchomili całą machinę. Goście zrobili rezerwacje, a teraz trzeba oddawać wpłacone pieniądze. Dobrze chociaż, że dali ten tydzień. Ale patrząc z drugiej strony - przez tydzień niech się dzieje co chce, a potem zamykamy. Hotele ledwo zipią. Przez wpływy z ostatnich paru tygodni zaczęły regulować zatory w płatnościach, a teraz od początku zaczną sie one nawarstwiać. Zyskają apartamenty bo tych nikt nie skontroluje. Hotelarstwo to skomplikowana maszyna: hotel, restauracja, serwis, dostawcy, pralnie. Generalnie dramat - przyznał jeden z sopockich przedsiębiorców.

Jak zwracają uwagę osoby zainteresowane, hotelarze mocno ucierpnią na niezdecydowaniu rządu i ciągłych zmianach decyzji.

To kolejny cios dla branży. Taka destabilizacja działa destrukcyjnie na cały system zarządzania obiektem. Niestety nikt nie bierze pod uwagę ile dodatkowych kosztów i nakładu pracy hotele ponoszą w związku z ciągłymi zmianami decyzji, jak i trybem ich wprowadzania. Naprawdę trudno zrozumieć czemu ma służyć zamykanie hoteli, które i tak pracują w bardzo restrykcyjnym reżimie sanitarnym i znacznym ograniczeniu ofertowym - informuje jedna z kobiet, przedstawicielka branży w Sopocie.

Zarówno pracownikom, jak i przedsiębiorcom oraz gościom hotelowym, towarzyszy poczucie bezradności i zażenowania.

Chyba nie ma co tego komentować. Mówili o tym, byliśmy na to przygotowani. Takie czasy - zdradza anonimowo przedstawicielka jednego z sopockich hoteli.
 

Ręce opadają. Dla nas to ogromne wyzwanie - organizacja, planowanie pracy itp. Sytuacja niewiedzy, braku świadomości tego co będzie dalej, jest naprawdę okropna - dodaje kolejna z kobiet.

Sopot oraz całe województwo pomorskie odczują wprowadzenie dodatkowych obostrzeń już w sobotę, 13 marca. Poza hotelami zostaną zamknięte m.in. centra handlowe.

 
(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

czy czy

5 0

te obostrzenia dotyczą też krótkoterminowych chatek kopulatek? 22:13, 08.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

messermesser

2 4

Dalej bądźcie pokorni wobec władzy. 07:20, 09.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sopot sopotsopot sopot

6 0

oczywiscie ze nie. "apartamenty" 35kw z ikei otwarte. Chlanie, imprezy, rozwalanie klatek, "2"po krzakach za przystankami nadal w modzie.
08:36, 09.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomaszTomasz

0 0

Tego artykulu nie da sie czytac normalnie jak korea polnocna 21:08, 13.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%