Zamknij
REKLAMA

Wypadek na al. Niepodległości w Sopocie! 50-latek prawdopodobnie zasnął za kierownicą

19:10, 11.02.2021 | P.S
Skomentuj Fot. zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Dziś nad ranem sopoccy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na Alei Niepodległości. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący autem na łuku drogi stracił panowanie i uderzył w słup oświetlenia ulicznego, w wyniku czego obrażeń głowy doznała pasażerka auta. Najprawdopodobniej przyczyną wypadku było zaśnięcie kierującego. Apelujemy, wsiadając za kierownicę bądźmy wypoczęci i stosujmy się do przepisów obowiązujących na drodze!

Dziś (11.02.2021 r.) około godz. 4.30 sopoccy policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym na Alei Niepodległości. Skierowani na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 50-latek kierując samochodem dacia na łuku drogi stracił panowanie i uderzył w słup oświetlenia ulicznego. Najprawdopodobniej przyczyną było zaśnięcie kierowcy auta.  W wyniku zdarzenia ranna została 27-letnia pasażerka auta i z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Na miejscu policjanci wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną. Sprawdzili też trzeźwość i ustalili, że uczestnicy zdarzenia są trzeźwi. Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Na drogach Pomorza panują trudne, zimowe warunki. Minusowe temperatury, opady śniegu, słaba widoczność i zalegające błoto pośniegowe wymuszają na uczestnikach ruchu drogowego zachowanie szczególnej ostrożności. Policjanci przypominają, że wraz ze zmianą warunków atmosferycznych zmienia się też sytuacja na drodze, która jest zdradliwa i niebezpieczna zarówno dla kierujących jak i pieszych. Nie szarżujmy na drodze i dostosujmy prędkość do warunków ruchu w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Wsiadając za kierownicę bądźmy trzeźwi i wypoczęci, sprawdzajmy też stan techniczny naszych pojazdów i jedźmy zgodnie z przepisami

Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]7530[/ZT]

[ALERT]1613042347386[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

DawidDawid

0 0

Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890
16:49, 12.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%