Zamknij
REKLAMA

Dwa promile i jazda pod prąd ul. Haffnera w Sopocie! W aucie puszki i butelki po piwie

10:57, 18.01.2021 | P.S
Skomentuj esopot.pl / adobe - zdjecie pogladowe
REKLAMA

Kara do 2 lat pozbawienia wolności, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa grozi 30-letniemu kierowcy golfa, którego zatrzymali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Mieszkaniec Iławy mając 2 promile alkoholu wsiadł za kierownicę auta i jechał pod prąd ul. Haffnera w Sopocie. Po wytrzeźwieniu usłyszał on zarzut za popełnione przestępstwo, a jego dalszym losem zajmie się sąd. Dodatkowo za wykroczenie w ruchu drogowym został on ukarany mandatem.

17 stycznia po godz. 4.00 rano patrolujący Sopot policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zauważyli golfa, którego kierujący nie stosuje się do znaku B-2 „zakaz ruchu” i jedzie pod prąd ulicą Haffnera. Natychmiast zatrzymali oni kierowcę volkswagena do kontroli drogowej i gdy tylko podeszli do auta wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Mundurowi zauważyli też leżące w aucie puste puszki i butelki po piwie. 30-letni mieszkaniec Iławy tłumaczył się policjantom, że wcześniej wypił trochę alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

30-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu sprawca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i został przesłuchany. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa od 5 tysięcy złotych. Dodatkowo za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym został on ukarany mandatem.

Kierował pomimo zakazu

Czuwający nad bezpieczeństwem w Sopocie policjanci w ostatnich dniach wyeliminowali z ruchu także sopocianina, który kierował autem pomimo ciążącego na nim od października 2020 roku sądowego zakazu kierowania pojazdami. Oprócz tego okazało się, że poruszał się on autem bez aktualnych badań technicznych, a wcześniej został już zatrzymany dowód rejestracyjny tego pojazdu. Funkcjonariusze odholowali na parking passata, którym kierował mężczyzna, a on sam poniesie teraz odpowiedzialność karną. Za złamanie zakazu sądowego grozi do 5 lat więzienia. Policjanci drogówki zatrzymali też poszukiwanego gdańszczanina, który był sprawcą kolizji drogowej. Zgodnie z wyrokiem sądu w Gdańsku mężczyzna był poszukiwany celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę w kwocie 7 tys. zł. Sprawca kolizji uiścił grzywnę i został zwolniony.

Apelujemy, bądźmy odpowiedzialni na drodze! Nietrzeźwi kierowcy cały czas stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę w takim stanie, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu, zareagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów lub zabierzmy mu kluczyki. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie, a nawet życie. Stosujmy się także do pozostałych przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi.

Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]7104[/ZT]

[ALERT]1610962204772[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

GdyniaGdynia

1 1

w gdyni na świętojańskiej nie ma godziny żeby ktoś pod prąd nie jechał a policja nic z tym nie robi 00:25, 19.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mxmx

0 0

Zauważyli golfa... odholowali passata... W zasadzie każdy passat powinien być odholowany prewencyjnie. 08:41, 19.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%