Zamknij

Co robiła 45-letnia kobieta na masce radiowozu?

16:59, 23.10.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W minioną sobotę w nocy dyżurny sopockiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z ulic Sopotu ma znajdować się kobieta, której ktoś ukradł torebkę. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z referatu patrolowo-interwencyjnego. Tam funkcjonariusze 
próbowali w rozmowie z 45-letnią pokrzywdzoną ustalić szczegóły zdarzenia, ta jednak nie chciała odpowiadać na ich pytania, była pobudzona i funkcjonariusze wyczuli od niej silną woń alkoholu. W trakcie interwencji kobieta stała się agresywna, nie reagowała na polecenia wydawane przez policjantów i zaczęła ich wyzywać używając wulgarnych słów. Wskoczyła też na maskę radiowozu i pięściami zaczęła uderzać w szybę radiowozu. Natychmiast została ona obezwładniona i zatrzymana przez policjantów. Zarówno w drodze do komendy jak i w komendzie 45-latka nadal była agresywna i znieważała nie tylko interweniujących policjantów, ale również kolejnego funkcjonariusza znajdującego się w komendzie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niej 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 
Zatrzymana 45-latka po przebadaniu przez lekarza trafiła do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiała usłyszała zarzuty znieważenia trzech  policjantów. 


Za to samo przestępstwo odpowie także 46-letni mieszkaniec Sopotu. W niedzielę w godzinach popołudniowych sprawca przyszedł do pizzerii i rzucając krzesłami groził właścicielce zniszczeniem lokalu oraz znieważył jednego z interweniujących policjantów. 46-latek był nietrzeźwy. Zaraz po zatrzymaniu trafił on do policyjnego aresztu. Wczoraj na podstawie zebranych dowodów funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzuty kierowania gróźb karalnych i znieważenia policjanta. Następnie doprowadzili go do prokuratury na dalsze czynności procesowe. Prokurator po przesłuchaniu sprawcy zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz kontaktowania się i zbliżania do kobiety, a także zakaz zbliżania się do lokalu. Mężczyzna jest znany mundurowym. Pod koniec września br. także znieważył interweniującego policjanta, za co również usłyszał zarzut.

 

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone