Zamknij
REKLAMA

Prezydent Sopotu o Strajku Kobiet, wetowaniu budżetu i 2 mld dla TVP! Jacek Karnowski w rozmowie z Kamilą Biedrzycką [VIDEO]

10:17, 27.11.2020 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

W piątek, 27 listopada, po godzinie 9.05 prezydent Sopotu Jacek Karnowski wystąpił w programie Super Raport. Samorządowiec w rozmowie z redaktor Super Expressu Kamilą Biedrzycką odnosił się do bieżących wydarzeń politycznych.

Dyskusja dotyczyła m.in. postępującej centralizacji Polski, potencjalnych konsekwencji weta ws. budżetu Unii Europejskiej, a także planowanego dofinansowania w wysokości 2 miliardów złotych dla telewizji publicznej. Wypytywany przez dziennikarkę SE prezydent Sopotu nie krył również swojego stanowiska względem trwającego obecnie Strajku Kobiet.

W krytycznej ocenie rządów Prawa i Sprawiedliwości nie zabrakło mocnych analogii do systemów totalitarnych. Zdaniem Jacka Karnowskiego obecny kurs, jaki obrała władza, w znacznej mierze przypomina działanie dyktatur komunistycznej i narodowo-socjalistycznej. Samorządowiec wytykał rządowi zamknięcie na dialog, nieliczenie się z uwagami włodarzy miast i wsi, a także nieracjonalne dysponowanie środkami finansowymi państwa. W opinii prezydenta Sopotu rządowi Mateusza Morawieckiego obca jest zasada pomocniczości, będąca ważnym elementem katolickiej nauki społecznej, co miałoby uderzać w funkcjonowanie samorządów.

Jacek Karnowski krytykował podejście rządzących do praw kobiet i mniejszości seksualnych, wstrzymywanie się od udzielenia pomocy uchodźcom, a także stosunek władzy do nauczycieli.

Z pełnym przebiegiem rozmowy dla Super Expressu można zapoznać się na poniższym nagraniu.

[ZT]6570[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

HkdHkd

8 0

Widać że się znudził Sopotem już bardzo dawno... 19:35, 27.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArekArek

0 10

Super wypowiedź ! Oczywiście PiSowcom nie pasuje, bo prawdziwe....
20:31, 27.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PopoPopo

6 0

Panu Jackowi polecam zajęcie się pewnym dawnym kurortem, ktory mimo sprzyjających warunkow geograficzo-ekonomicznych doprowadzony został do rangi ośrodka kolonijnego Towarzystwa Wspierania Bylejakości. No chyba, ze pan Jacek ma juz dość grajdoła i wybiera sie wzorem swego Guru Intelektualnej Miernoty na warszawskie lub Ojropejskie podwórka. 12:22, 28.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA