Zamknij

Nie zgadniesz z jaką prędkością jechał pirat drogowy?

13:44, 11.10.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj około godz. 13.30 pełniący służbę na Alei Niepodległości policjanci drogówki zatrzymali do kontroli 26-latka kierującego samochodem marki audi A3. Mieszkaniec Tczewa prowadził auto z prędkością 105 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość  o 55 km na godzinę!

Funkcjonariusze zarekwirowali kierowcy prawo jazdy i ukarali mandatem wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi. Zaledwie kilka dni wcześniej w Gdyni, na tej samej ulicy doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym, dlatego szczególnie przeraża fakt, że niektórzy kierowcy nie wyciągnęli z tragicznego zdarzenia żadnego wniosku.

Przypomnijmy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant zatrzymuje kierowcy prawo jazdy, a następnie przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną skutkującą zatrzymaniem dokumentu na 3 miesiące. Jeśli ukarana w ten sposób osoba będzie prowadzić auto bez uprawnień, przedłuży się sankcje do sześciu miesięcy. W przypadku próby obejścia zakazu po raz trzeci, kierowca zostaje  pozbawiony uprawnień, a możliwość ponownego zasiadania za kółkiem uzależniona będzie od powtórnego zaliczenia egzaminu.

 

(Ewa Podlasińska)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone