Zamknij
REKLAMA

Od dzisiaj wszystkie siłownie są zamknięte. Branża fitness przygotowała wielki protest

11:43, 17.10.2020 | A.N
Skomentuj
REKLAMA

W związku z nowymi obostrzeniami wprowadzonymi przez Radę Ministrów, od 17 października nie skorzystamy z basenów, siłowni oraz klubów fitness. Zamknięte zostały najpopularniejsze lokalizacje w Trójmieście oraz pozostałej części kraju. Przedstawiciele branży nie zgadzają się z takim rozwojem wydarzeń i zorganizowali w Warszawie protest.

Od 17 października sopocianie nie skorzystają m.in. z klubu Zdrofit, znajdującego się w Sopot Centrum. Zamknięte zostanie również Calypso w Klifie. Nieczynna będzie także miejska pływalnia.

Sieci poinformowały, że w okresie zamrożenia nie będą pobierane opłaty za członkostwo w klubach.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, kluby fitness, trenerzy oraz część klientów w całej Polsce protestuje przeciwko zamknięciu siłowni oraz pozostałych obiektów.

Będziemy podejmować próby i kroki legislacyjne również w kwestii ew. specjalnych tarczy antykryzysowych dla branży, bez
których nie przeżyjemy. Ale docelowo walczymy o brak lockdownu.Niezależnie od w/w działań, zapraszamy wszystkich z branży, pracowników, klientów, właścicieli, pasjonatów, trenerów, instruktorów - a również wzywamy wszystkich influencerów o nagłośnienie całej akcji.

 

To jest moment próby dla całej branży i musimy go zdać. Nasze zgromadzenie będzie miało charakter spontaniczny, ponieważ wystąpiły ku temu wszelkie przesłanki, a oficjalnego protestu nie zdążymy zgłosić. Tym samym prosimy o mobilizację i gotowość przybycia na Plan Zamkowy w Warszawie w najbliższą sobotę na godz. 10:00. Czas pokazać ilu nas jest oraz że nie jesteśmy marginalną branżą. 100 000 miejsc pracy jest na szali. Miliardy złotych również. Nie przeżyjemy kolejnego lockdownu. Wszystko - albo nic. Decyzja należy do Nas wszystkich - czytamy w manifeście.

O zamknięciu klubów fitness, siłowni oraz basenów poinformowali Premier RP Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski na konferencji, która odbyła się 15 października. Rada Ministrów, pomimo wprowadzenia obostrzeń, nie zaprezentowała branży żadnych środków wsparcia.

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Otworzyc silownieOtworzyc silownie

0 0

Niech sie termost pozarazaja i poumierają. Chcesz masz! 16:33, 17.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA