Zamknij

Wyjaśniona zagadka śmieci przy ul. Obodrzyców. Kto był winny?

17:37, 08.10.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Dzięki współpracy z mieszkańcami, udało się ustalić sprawcę zaśmiecania terenu znajdującego się przy ul. Obodrzyców. W kwietniu bieżącego roku do Komendanta Straży Miejskiej wpłynęła skarga, dotycząca podrzucenia pod wiatę śmietnikową odpadów pochodzących z demontażu pojazdu. W trakcie przeprowadzonych czynności ustalono, iż samochód który przywiózł śmieci zmienił już kilkukrotnie właściciela. Udało się jednak dotrzeć do ostatniego nabywcy, który przyznał się do wykroczenia. Sprawą zajmie się teraz Sąd Rejonowy w Sopocie.

To zdarzenie spowodowało, że Komendant SM podjął decyzje o przeprowadzeniu w najbliższym czasie kontroli warsztatów samochodowych, pod kątem gospodarowania odpadami.

„Będziemy zwracać uwagę na sposób pozbywania się odpadów, szczególnie tych niebezpiecznych, jak np. akumulatory, czy zużyte  oleje samochodowe. Te czyny zagrożone są poważnymi karami finansowymi, nawet do 5 tys. zł. Ujawniony przypadek wskazuje, że nie wszyscy właściciele warsztatów stosują się do obowiązywania prawa. Warto to skontrolować, tym bardziej, że sopocianie dość pieczołowicie dbają o swoje najbliższe otoczenie, starając się by było czyste i schludne” – informuje Tomasz Dusza Komendant SM w Sopocie.

Podobnych sygnałów Straż Miejska otrzymuje od mieszkańców coraz więcej. Jeszcze w tym miesiącu przenośne kamery mobilne umieszczone zostaną w okolicy jednej z posesji przy ul. Malczewskiego. W planach również ich montaż na terenie cmentarzy w okresie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych.

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (1)

wkurzonywkurzony

0 0

takicj januszy biznesu to wszedzie pelno..kamery i grzywny11!!! 17:50, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone