Zamknij
REKLAMA

Jacek Karnowski: "PiS i Duda nie lubią niczego co jest niezależne"

19:34, 05.07.2020 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę, osiem dni przed II turą wyborów prezydenckich, prezydenci Sopotu i Gdańska oraz posel Piotr Adamowicz odwiedzili Elbląg. Wizyta miała związek z wyrażeniem poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu, kandydatowi Koalicji Obywatelskiej w nadchodzącym głosowaniu. Samorządowcom towarzyszyli senator Jerzy Wcisła oraz prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Zgromadzeni politycy, poza wyrażeniem poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu, krytykowali obecne rządu Prawa i Sprawiedliwości. Zwrócili uwagę na dzielenie społeczeństwa, kłamstwa wyborcze oraz doprowadzenie samorządu do złej kondycji finansowej.

Jestem w samorządzie od 1991 roku, i powiem tak, tego co się dzieje w tej chwili nie widziałem od 1991 roku. Nie potrafię sobie przypomnieć. Różne były rządy, różne były koalicje, ale żeby tak jak w przypadku naszego miasta zabrać każdemu mieszkańcowi po 1000 zł, teraz dać 59 zł i robić z tego wielkie halo, to tego jeszcze nie było.  Będę głosował na Rafała Trzaskowskiego, dlatego, że jest Prezydentem Warszawy i zna problemy samorządu. Obecny rząd i prezydent niestety nas jako samorząd niszczą, zabierają środki finansowe, co powoduje, że każdy samorząd w tej chwili musi borykać się z możliwością przetrwana. Te 100 milionów zł, które rząd Elblągowi zabrał, to są na przykład dwa wiadukty na Zatorze, taką kwotę nam zabrali - stwierdził Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

O potrzebie powrotu do wspólnoty wypowiedziała się Prezydent MIasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Tak, jak dzieli nas obecna rządząca ekipa to jeszcze nigdy tego w Polsce nie było, wiem, że wielu z Was tęskni za tym, żeby normalnie usiąść nie tylko przy wigilijnym stole, ale także tutaj na Starym Mieście z rodziną przy kawie, a wielu to się nie udaje,  bo poziom hejtu, poziom,  niezrozumienia dla drugiego człowieka jest ogromny, nigdy w Polsce tego jeszcze nie było.

Z kolei Jacek Karnowski odniósł się do potrzeby solidarności i budowy silnego samorządu. 

Samorządy lokalne i te duże, i te małe to nasza wspólna sprawa. To nasza wspólna Polska, nasza wspólna solidarność. My dziś się solidaryzujemy z miastami i wsiami Podkarpacia, które są zalane, a niestety rządzący budują na konflikcie, na konflikcie z Unią Europejską, na konflikcie  z uchodźcami, których nie ma, na konflikcie z ludźmi, którzy inaczej myślą. Dlatego mamy dość, mamy dość tych wszystkich konfliktów i  dlatego my elblążanie, sopocianie, gdańszczanie nie pozwolimy, żeby ktoś nas wyciągnął z Unii Europejskiej, nie pozwolimy sobie zaprzepaścić tej wielkiej szansy, która była wielkim marzeniem wszystkich Polaków, żebyśmy byli w silnej Unii Europejskiej, ale żebyśmy byli również za nią odpowiedzialni.

Prezydent Miasta Sopotu stwierdził też, że Rafał Karnowski będzie prezydentem niezależnym. Dodał, że Andrzej Duda uzależniony jest od decyzji kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości.

Jak wiecie PiS i prezydent Duda nie lubi niczego co jest niezależne od Nowogrodzkiej, bo się przyzwyczaił, że tam się chodzi, słucha rozkazów i podpisuje, to co Pan Prezes chce. My chcemy mieć prezydenta niezależnego - podsumował Jacek Karnowski.

Sobotnia wizyta w Elblągu była elementem szczegółowo zaplanowanego dnia samorządowców i parlamentarzystów popierających Rafała Trzaskowskiego. Poza Elblągiem, pojawili się również w Sztumie, Malborku, Nowym Dworze Gdańskim oraz Krynicy Morskiej.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA