Zamknij
REKLAMA

Susz, amfetamina i kradzież mebli! Tak rozpoczęły się wakacje w Sopocie

12:23, 29.06.2020 | P.S
Skomentuj esopot.pl / KMP Sopot
REKLAMA

W miniony weekend sopoccy policjanci, funkcjonariusze służby ponadnormatywnej oraz funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali na terenie Sopotu cztery osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 29-34 lata oraz 18-letnia dziewczyna. Zabezpieczone przy nich substancje zostały przekazane biegłemu do dalszych badań fizykochemicznych. Na podstawie wydanej przez niego opinii jeden sprawca usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pobawienia wolności.

W miniony weekend  sopoccy kryminalni, policjanci służby ponadnormatywnej oraz funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali na terenie Sopotu cztery osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków.

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę (27.06.2020 r.) tuż po północy. Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali w rejonie pasa nadmorskiego 30-letniego mieszkańca z Rumii. Przy sobie miał on białą substancję, którą policjanci przekazali do dalszych badań. Biegły potwierdził, że jest to amfetamina i wczoraj 30-letni sprawca usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejny dwie osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Wśród nich była 18-latka z południa Polski. Policjanci podjęli wobec niej interwencję po tym, jak otrzymali zgłoszenie, że wspólnie z innymi osobami pakuje cudze meble do samochodu. Podejrzewana o wspólną kradzież 18-latka została zatrzymana. W trakcie przeszukania jej podręcznego bagażu policjanci znaleźli w torebce woreczek strunowy z zawartością białej substancji. Znaleziony towar został zabezpieczony do dalszych badań, a 18-latka trafiła do policyjnego aresztu. Do policyjnego aresztu trafił też 34-letni gdynianin, którego zatrzymali funkcjonariusze służby ponadnormatywnej. Mężczyzna na widok mundurowych patrolujących nocą miasto odrzucił susz i skręta z zawartością suszu. Wszystko to zostało zabezpieczone przez policjantów. Ponadto w plecaku 34-latka funkcjonariusze znaleźli słoik z suszem i go również zabezpieczyli. Wszystkie zabezpieczone przez stróżów prawa substancje zostały przekazane biegłemu do dalszych badań fizykochemicznych. Jeżeli biegły potwierdzi, że są to zakazane substancje, sprawcy usłyszą zarzuty.

Przypominamy! Posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych to przestępstwo, za które sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku posiadania znacznej ilości narkotyków ta kara może wynieść nawet do 10 lat więzienia.

Komenda Miejska Policji w Sopocie

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA