Zamknij
REKLAMA

Sopot: Mobilny komisariat i wzmożone kontrole w pasie nadmorskim - Przed nami kolejny weekend majowy

20:07, 22.05.2020 | R.C
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższy weekend w Sopocie funkcjonariusze kontrolować będą, czy osoby stosują się do aktualnych zasad i ograniczeń. Zwrócą także szczególną uwagę na kwestię nieprawidłowego parkowania i blokowania przejazdu, zwłaszcza w centrum miasta i w rejonie pasa nadmorskiego. Do działań po raz kolejny wykorzystamy Mobilne Centrum Monitorujące. 

Wraz z luzowaniem obostrzeń, z dnia na dzień można zauważyć luźniejsze podejście do zagrożenia. Spuszczone pod brodę maseczki i niezakrywanie ust oraz nosa to coraz częściej spotykany widok w Polsce. To też dowód na to, że apele służb nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Należy jednak pamiętać, że nadal musimy stosować się do ściśle określonych zaleceń. Przed nami kolejny weekend majowy, podczas którego sopoccy funkcjonariusze razem z policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku kontrolować będą, czy osoby stosują się do aktualnych zasad i ograniczeń. Do działań funkcjonariusze po raz kolejny wykorzystają Mobilne Centrum Monitoringu - radiowóz wyposażony w zestaw kamer do obserwacji. Przypominamy, że wciąż obowiązują ograniczenia dotyczące obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych oraz zachowania odstępu od innych przechodniów. Mając na względzie zdrowie, życie i bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci zapowiadają stanowcze reakcje wobec osób, które nie będą stosować się do obowiązujących restrykcji. Za łamanie obowiązujących przepisów grozi mandat w wysokości 500 zł. Ponadto sanepid może w takim przypadku nałożyć karę administracyjną w wysokości od 5 tys. zł do 30 tys. zł.

Słoneczna pogoda sprawia, że coraz więcej ludzi spędza czas wolny spacerując po ulicach, parkach plażach czy deptakach, często przyjeżdżając w dany rejon samochodami. Dlatego w ten weekend sopoccy policjanci szczególną uwagę zwrócą również na kwestię parkowania pojazdów w centrum miasta i w okolicy pasa nadmorskiego. Kierujący nieprawidłowo parkujący swoje auta, blokujący przejazd innym pojazdom czy zastawiający wjazd na posesję muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policja zachęca do zgłaszania informacji dotyczących nieprawidłowego parkowania. Można to zrobić anonimowo i w bardzo prosty sposób za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku 2020 roku sopoccy funkcjonariusze otrzymali już 92 zgłoszenia dotyczące nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Za każdym razem naniesione zagrożenie jest sprawdzane przez policjantów, a po potwierdzeniu dany rejon jest objęty szczególnym nadzorem.

źródło : Komenda Miejska Policji w Sopocie

(R.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz