Zamknij
REKLAMA

Nowe inwestycje w Sopocie Przylesiu

14:43, 10.09.2018 | AM
REKLAMA
Skomentuj

Od poniedziałku w Sopocie Przylesiu startuje realizacja jednego z kilku nowych przedsięwzięć. 10 września wyspecjalizowana ekipa rozpoczyna  przegląd instalacji fotowoltaicznej na dachach 11 kondygnacyjnych budynków znajdujących się właśnie w tej części miasta.

Instalacja, o której mowa, powstała dzięki wsparciu Urzędu Miasta Sopot oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i jest jedyną taką elektrownią słoneczną rozlokowaną na budynkach mieszkalnych Wybrzeża.

inwestycje panele przylesie

Łącznie znajduje się tu około 550 paneli słonecznych, choć na Przylesiu jest jeszcze kilkadziesiąt kolektorów produkujących ciepłą wodę. W okolicy zamontowane są także pompy gruntowe ciepła.

Kolejną ciekawą inwestycją w tym rejonie wspieraną przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska jest tzw. „głęboka termomodernizacja” budynków.

To bezprecedensowe przedsięwzięcie w Polsce. W obiektach będą stosowane nowoczesne systemy grzewcze oraz wydajna wentylacja. Ponadto wymieniona zostanie elewacja i balkony. Na miejscu trwają już intensywne prace.

 

 

 

 

 

 

 

(AM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone