Zamknij
REKLAMA

Wspólny bilet na komunikację miejską i kolej już od dziś!

08:54, 25.03.2020 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z Miastem Gdańsk podjął decyzję, że od dnia 25 marca 2020 roku w pociągach PKP Szybkiej Kolei Miejskiej Sp. z o.o. oraz POLREGIO Sp.  z o.o. będą honorowane, w granicach administracyjnych Miasta Gdańska, ważne imienne bilety okresowe, emitowane przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

- W obecnej, trudnej sytuacji wszyscy przewoźnicy borykają się z brakami osobowymi. Z tego powodu zawieszono, lub ograniczono wiele połączeń. Mimo to wciąż staramy się utrzymać funkcjonowanie komunikacji. Wzajemne honorowanie biletów, które miało być ułatwieniem dla mieszkańców, teraz staje się po prostu koniecznością – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego. 

Już od środy 25 marca, a nie jak pierwotnie zakładano od 1 kwietnia zacznie funkcjonować wspólny bilet na komunikację miejską oraz kolej na terenie Gdańska. Wszystko po to aby zapewnić bezpieczeństwo i zwiększyć dostępność komunikacji dla mieszkanek i mieszkańców podróżujących po Gdańsku.

- Jesteśmy zawsze po stronie interesu gdańszczanek i gdańszczan, dlatego tydzień wcześniej wprowadzamy możliwość korzystania z pociągów SKM i PKM w Gdańsku dla posiadaczy biletów okresowych i kart mieszkańca. Dziękuje za deklarację marszałka Mieczysława Struka i prawdziwą współpracę miedzysamorządową - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Oznacza to, że pasażerowie posiadający bilety okresowe i aktywną Gdańską Kartę Mieszkańca będą mogli podróżować nie tylko tramwajami i autobusami ale także pociągami SKM i POLREGIO w obszarze Gdańska, czyli pomiędzy stacjami Gdańsk Lipce, Gdańsk Żabianka oraz Gdańsk Osowa. Rozwiązanie to wprowadzane jest do końca roku, z możliwością wydłużenia tego terminu, jeżeli oferta będzie się cieszyć zainteresowaniem pasażerów.

- Dzięki szybszemu wdrożeniu wspólnego biletu łatwiej będzie dotrzeć mieszkańcom do miejsc pracy w warunkach kolejnych ograniczeń narzuconych przez rząd - tłumaczy Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

mat.prasowe/ zdj. Gdańskie Autobusy i Tramwaje

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone