Zamknij
REKLAMA

Modernizacja skateparku na Brodwinie z rocznym opóźnieniem? Wciąż nie wyłoniono wykonawcy projektu

18:00, 13.02.2020 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Modernizacja skateparku przy ul. Kolberga 24 była jednym z projektów przegłosowanych w Budżecie Obywatelskim z 2018 roku. Według przeprowadzonego przeglądu technicznego obiekt sportowy wymaga remontu. Na ten jednak przyjdzie jeszcze mieszkańcom Brodwina poczekać. Pomimo dwukrotnego konkursu ofert, jak dotąd nie udało się wyłonić wykonawcy. Kolejny przetarg odbędzie się najprawdopodobniej dopiero w kwietniu.

Zgodnie z zapisami projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego na realizację remontu miasto miało przeznaczyć 110 tys. zł. Niestety kwota ta okazała się niezbyt atrakcyjna dla potencjalnych wykonawców przedsięwzięcia. W ramach przeprowadzonych postępowań nie wpłynęła żadna oferta.

Pomimo kłopotów z realizacją zadania, Urząd Miasta Sopotu dokłada starań, aby obiekt doczekał się wymaganego remontu. Ten jednak może opóźnić się nawet o rok względem początkowo zakładanego terminu. Szansą dla skateparku przy ul. Kolberga może okazać się remont pobliskiego Orlika wybudowanego w 2012 roku.

- Aby zrealizować to zadanie inwestycyjne, zdecydowano o połączeniu modernizacji skateparku z remontem Orlika 2012. Jest to tym prostsze, że oba obiekty znajdują się na jednej, miejskiej działce. Mamy nadzieję, że połączenie tych dwóch zadań w jedną inwestycję, będzie atrakcyjniejsze dla ewentualnych wykonawców.

 

W dniu 5 marca br. mija termin złożenia projektu na modernizację Orlika, szacujemy, że w kwietniu powinien być rozpisany przetarg na te dwa zadania łącznie. Jeśli zostanie wyłoniony wykonawca, być może uda się to zadanie zrealizować jeszcze w tym roku - poinformowała Anna Dyksińska z Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Sopotu.

Przeprowadzone pracę obejmą: modernizację ramp (w tym wzmocnienie i odmalowanie), zakup ławek, naprawę fragmentu nawierzchni, naprawę furtki oraz rewitalizację ścianki do odbijania piłki tenisowej.

[ZT]3506[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BuniatraBuniatra

1 0

Może trzeba było rozpisać przetarg na dwa etapy, wtedy byłoby zrobione cokolwiek.
A tak tylko żale, że za drogo, a może urzędnik nie jest w stanie zrobić prawidłowego kosztorysu. 19:35, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA