Zamknij
REKLAMA

Sopocianie wspólnie uczczą niepodległą Polskę. Patriotyczne, aktywne i rodzinne świętowanie

15:57, 05.11.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

Paradą zabytkowych pojazdów: strażackich i osobowych, przejazdem rowerowym, zatańczonym na monciaku „Polonezem Niepodległości” i gorącą grochówką, świętować będziemy w Sopocie 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W najbliższy poniedziałek, 11 listopada warto zarezerwować sobie czas na patriotyczne, aktywne i rodzinne świętowanie niepodległości.

Rowerzyści wyposażeni w biało-czerwone elementy garderoby przyłączą się do widowiskowego przejazdu zabytkowych aut organizowanego przez państwową i ochotniczą, sopocką Straż Pożarną. Zbiórka uczestników rowerowej parady niepodległości o godz. 10.50, tuż za budynkiem straży pożarnej.

Kolorowa, patriotyczna kolumna ruszy ulicami miasta o godz. 11.00 i zmierzać będzie na pl. Zdrojowym przy molo. Po jej przyjeździe odbędzie się festyn rodzinny, podczas którego na wszystkich czekać będzie prezentacja zabytkowych wozów strażackich, pokaz pierwszej pomocy oraz warsztaty plastyczne dla dzieci. Dla zziębniętych i głodnych – pyszna grochówka. Atrakcje przewidziane są do godz. 13.30.

O godz. 11.15 przy kościele św. Jerzego zapraszamy wszystkich, którzy razem z harcerzami z ZHR będą chcieli zatańczyć „Poloneza Niepodległości”. Taneczny korowód dotrze do pl. Przyjaciół Sopotu.

Nagrody dla najlepszych rowerzystów, drużyn i najbardziej „rowerowych firm” w ramach kampanii „Wkręć się w Sopot 2019” zostaną wręczone o godz. 11.40 w muszli koncertowej przy molo. Każda firma, która aktywnie brała udział w kampanii, dostanie certyfikat firmy naturalnie mobilnej, a 5 najlepszych firm ekologiczne drewniane statuetki.

W samo południe w programie przewidziano wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

O godz. 18.00 w Kościele Garnizonowym pw. św. Jerzego odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po mszy nastąpi uroczyste złożenie wiązanek i kwiatów pod pomnikiem Martyrologii Mieszkańców Sopotu (na skwerze ks. Władysława Szymańskiego przy ratuszu miejskim).

inf. UMS

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Super sprawaSuper sprawa

0 0

U nas przynajmniej rac nie palą i drzew nie wyrywają.:)) 12:57, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz