Zamknij
REKLAMA

Wicemistrzostwo świata w Dausze! Polskie lekkoatletki ustanowiły rekord

11:10, 07.10.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Facebook - Sopocki Klub Lekkoatletyczny/Stadion Leśny

Polskie lekkoatletki wywalczyły srebrne medale na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Dausze. Choć w biegu finałowym zabrakło Anny Kiełbasińskiej, zawodniczki z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, nasze reprezentantki osiągnęły fenomenalny wynik. Aniołki Matusińskiego pobiły 14-letni rekord Polski w sztafecie kobiet 4x400 m.

W ręce biegaczek, które reprezentowały Polskę na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Dausze, trafiły srebrne medale. Uhonorowano zespół w składzie: Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik i Patrycja Wyciszkiewicz. Medal przypadł w udziale także naszej sopockiej zawodniczce - Annie Kiełbasińskiej. Pomimo tego, że sportsmenka odpadła przed finałem, ustępując miejsca swoim koleżankom, udział w biegu eliminacyjnym zagwarantował jej srebro.

Polki zmagały się z zawodniczkami ze Stanów Zjednoczonych, Jamajki, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Ukrainy oraz Kanady. Chociaż Amerykanki wyraźnie zdominowały ten bieg, walka o podium była zacięta, a głównymi przeciwniczkami okazały się ostatecznie Brytyjki oraz Jamajki.

Nasze biegaczki ukończyły zawody z czasem 3.21,89. Oznacza to, że udało im się pobić o 2,5 s dotychczasowy rekord Polski (3.24,49).

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 11 miejsce. Na sukces biało-czerwonych zapracowali także Paweł Fajdek (złoty medal), Joanna Fiodorow (srebrny medal) i Wojciech Nowicki (brązowy medal), którzy uzyskali świetne rezultaty w rzucie młotem. Brązowe medale wywalczyli także Piotr Lisek (skok o tyczce) oraz Marcin Lewandowski (bieg na 1500 m).

Dla Anny Kiełbasińskiej występ na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Dausze zakończył się zdobyciem trzeciego medalu. Wcześniej zawodniczka wywalczyła złoto na halowych mistrzostwach Europy oraz na nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet.

[ZT]2980[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone