Wicemistrzostwo świata w Dausze! Polskie lekkoatletki ustanowiły rekord

11:10, 07.10.2019 P.S Aktualizacja: 23:19, 07.10.2019
Skomentuj Fot. Facebook - Sopocki Klub Lekkoatletyczny/Stadion Leśny Fot. Facebook - Sopocki Klub Lekkoatletyczny/Stadion Leśny

Polskie lekkoatletki wywalczyły srebrne medale na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Dausze. Choć w biegu finałowym zabrakło Anny Kiełbasińskiej, zawodniczki z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, nasze reprezentantki osiągnęły fenomenalny wynik. Aniołki Matusińskiego pobiły 14-letni rekord Polski w sztafecie kobiet 4x400 m.

W ręce biegaczek, które reprezentowały Polskę na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Dausze, trafiły srebrne medale. Uhonorowano zespół w składzie: Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik i Patrycja Wyciszkiewicz. Medal przypadł w udziale także naszej sopockiej zawodniczce - Annie Kiełbasińskiej. Pomimo tego, że sportsmenka odpadła przed finałem, ustępując miejsca swoim koleżankom, udział w biegu eliminacyjnym zagwarantował jej srebro.

Polki zmagały się z zawodniczkami ze Stanów Zjednoczonych, Jamajki, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Ukrainy oraz Kanady. Chociaż Amerykanki wyraźnie zdominowały ten bieg, walka o podium była zacięta, a głównymi przeciwniczkami okazały się ostatecznie Brytyjki oraz Jamajki.

Nasze biegaczki ukończyły zawody z czasem 3.21,89. Oznacza to, że udało im się pobić o 2,5 s dotychczasowy rekord Polski (3.24,49).

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 11 miejsce. Na sukces biało-czerwonych zapracowali także Paweł Fajdek (złoty medal), Joanna Fiodorow (srebrny medal) i Wojciech Nowicki (brązowy medal), którzy uzyskali świetne rezultaty w rzucie młotem. Brązowe medale wywalczyli także Piotr Lisek (skok o tyczce) oraz Marcin Lewandowski (bieg na 1500 m).

Dla Anny Kiełbasińskiej występ na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Dausze zakończył się zdobyciem trzeciego medalu. Wcześniej zawodniczka wywalczyła złoto na halowych mistrzostwach Europy oraz na nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet.