Zamknij
REKLAMA

Darmowy zestaw dla każdego mieszkańca Sopotu #PakujęDoSwojego

11:08, 19.09.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj

W ramach sobotniego Eko Pikniku przygotowano dla uczestników wiele atrakcji. Wśród nich znajdą się stoiska, na których mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w różnorodnych warsztatach. Dla odwiedzających przygotowano darmowe zestawy opakowań wielokrotnego użytku.

Kampania społeczna "Sopot naturalnie" stawia sobie za cel edukowanie w zakresie bardziej ekologicznego stylu życia. Jedną z pomocy do zmienienia swoich nawyków będzie pakiet startowy przygotowany specjalnie na potrzeby zbliżającego się Eko Pikniku.

"Zestaw inspiracyjny #PakujęDoSwojego, to stoisko na którym można zobaczyć, dotknąć i sprawdzić jak działają różne opakowania wielorazowego użytku, które z powodzeniem zastępują plastik. Daje możliwość przyjrzenia się z bliska alternatywom dla jednorazowych opakowań. Poprzez pokazanie różnych rozwiązań (woreczki, pojemniki, butelki, kubki) przełamuje opór niewiedzy, że istnieją rozwiązania inne niż jednorazowy plastik. Okazuje się, że redukcja plastikowych śmieci nie jest wcale tak trudna" - czytamy na stronie akcji promocyjnej.

O tym, że warto dbać o środowisko, zaczynając od drobnych zmian wprowadzanych do swojej codzienności, jest przekonana Katarzyna Alesionek z Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Sopotu.

- Na przykład rezygnując z detergentów kupowanych w drogerii na rzecz takich które możemy sami wykonać w domu, ograniczamy zużycie plastiku. To nie wymaga wiele trudu, a  powoduje, że  śmieci jest coraz mniej. Tych kroków ekoodpowiedzialności jest bardzo dużo. Trudno wymagać od kogoś żeby z dnia na dzień zmienił bardzo wiele swoich nawyków - mówi sopocka urzędniczka.

Eko Piknik rozpocznie się w sobotę o godzinie 11.30 na Sopockim Rynku. W trakcie wydarzenia przeprowadzone zostaną liczne pokazy i wykłady.

[ZT]2833[/ZT] 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone