Zamknij

100 lat, 100 lat! ZUS wypłaca pieniądze

13:14, 06.08.2018 | E.P
REKLAMA
Skomentuj

Gdyński punkt ZUS rozpoczął wypłacanie pieniędzy dla stulatków mieszkających na terenie Gdyni i Sopotu. Świadczenie otrzymują niezależnie od wysokości pobieranych emerytur i dodatków.

W tym roku środki trafią do 44 osób. Aż 34 z nich stanowią kobiety. Od marca tego roku przyznawana suma wynosi  3731,13 zł brutto. Ustala się ją w systemie rocznym, i uzależnia od kwoty bazowej obowiązującej w dniu ukończenia setnych urodzin. Uwzględnia się całość przeciętnego wynagrodzenia za rok ubiegły i pomniejsza o kwotę składek ubezpieczenia społecznego.

Świadczenie przyznawane jest nie tylko osobom pobierającym emerytury i renty, ale i nie podejmującym nigdy pracy zarobkowej, na przykład kobietom zajmującym się dziećmi i prowadzącym gospodarstwo domowe. W tym przypadku należy przedstawić wniosek wraz z dokumentem poświadczającym datę urodzenia. W imieniu świadczeniobiorcy złożenia wniosku może podjąć członek rodziny.

 

Sposób wyliczania świadczenia w ZUS i KRUS  jest taki sam. Tą samą kwotą posługują się również organy emerytalne MSW i MON.

(E.P)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone