Zamknij

Trójmiejskie uczelnie walczą o absolwentów. Proponują nowe kierunki kształcenia

10:04, 11.07.2019 P.S
Skomentuj

4 lipca ogłoszono tegoroczne wyniki matur. Przyszedł czas, kiedy absolwenci szkół średnich muszą dokonać trudnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Decyzji z pewnością nie ułatwia wielość uczelni i bogata oferta kierunków. Na samym Uniwersytecie Gdańskim w tym roku studia prowadzone są na 75 kierunkach, w ramach których funkcjonują 223 specjalności. Do tego dochodzą studia podyplomowe - tych jest ponad setka. Ale to nie koniec, bo kierunków kształcenia przybywa.

Absolwenci biorący udział w tegorocznej rekrutacji natkną się na nowości przygotowane przez gdański uniwersytet. Wśród nich znajdą się m.in studia w zakresie informatyki praktycznej, nastawionej na współczesne języki programowania i projektowanie aplikacji.

Nie zabraknie także humanistycznych akcentów. Warto zauważyć, że uniwersytet sukcesywnie rozwija struktury związane z nauką o kinie. Oprócz prowadzonej dotychczas "Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej" absolwenci zainteresowani kinematografią będą mieli do wyboru także "Produkcję form audiowizualnych", gdzie zapoznają się z praktycznymi aspektami przygotowywania filmów.

Co jeśli jednak chcielibyśmy skorzystać z nowej oferty, ale nie zamierzamy zostać ani informatykiem, ani wschodzącą gwiazdą Youtube'a? Pozostają ubezpieczenia. W odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie tego sektora rynku, uczelnia zdecydowała się na kształcenie specjalistów w tej dziedzinie.

Z podobnych założeń wyszedł Gdański Uniwersytet Medyczny również włączając nowe kierunki w swoją ofertę. Kierując się zapotrzebowaniem rynku powołano m.in. takie studia jak "Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny" czy "Zdrowie publiczne - zarządzanie w systemie zdrowia".

Źródło:

  • Gruszyńska Katarzyna, Nowe kierunki na gdańskich uczelniach. Produkcja audiowizualna i zdrowie publiczne w roku akademickim 2019/2020, Dziennik Bałtycki, online: dziennikbaltycki.pl/nowe-kierunki-na-gdanskich-uczelniach-produkcja-audiowizualna-i-zdrowie-publiczne-w-roku-akademickim-20192020/ar/c5-14262803?fbclid=IwAR1safkhqU8HzGglO85meGdBc5x5_dfz4N9p_Ij6TK0mmxyJQBY_itm85-Y [dostęp:10.07.2019].
(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%