Zamknij

Najciemniej pod latarnią - Incydent podczas obchodów Święta Policji

12:52, 27.07.2018 | E.P
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek, 16 lipca miał miejsce incydent rodem z filmów Barei. Tego dnia, policja świętowała w Sali Koncertowej Opery Leśnej w Sopocie  99 rocznicę  powołania polskiej Policji Państwowej. Wielu funkcjonariuszom i cywilom wręczono awanse i wyróżnienia za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych. I rzeczywiście, byłoby śmiesznie, lekko i przyjemnie, gdyby pewien uczestnik imprezy nie dostał po kieszeni, a Święto Policji nie przerodziło się w policyjną poszukiwawczą akcję.  

Obchody zaszczycili  artyści i samorządowcy, a rejestrowali dziennikarze i fotoreporterzy. I właśnie pod tę ostatnią grupę podszył się nasz cichy złodziejaszek, legitymując się identyfikatorem fotoreportera. Mężczyzna beztrosko bawił się z gośćmi, aby koniec końców pod samym nosem gromady dziennikarzy, policjantów i oficjeli  niepostrzeżenie ukraść saszetkę wraz ze schowanymi w niej  dokumentami i pieniędzmi

Poszkodowanym okazał się kompozytor i muzyk, Karol Dettlaff, którego zaproszono aby uświetnił uroczystość swoim występem.  Dettlaff zagrał na fortepianie, a „fotoreporter” na nosach wszystkich obecnych, po czym ulotnił się równie wdzięcznie, jak się pojawił. 

Impreza trwała zaledwie kilkadziesiąt minut. Według aspiranta sztabowego Tomasza Frąckowiaka, naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, oszustowi udało się dostać na imprezę, ponieważ miała charakter otwarty.  
Policjanci utrzymują, że zebrali materiał dowodowy,  znają tożsamość sprawcy, i podjęli czynności poszukiwawcze. 

 

(E.P)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone