Zamknij

Przemysław Staroń w jury nagrody Okulary ks. Kaczkowskiego [VIDEO]

12:18, 12.07.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj
Fundacja ks. Jana Kaczkowskiego/ YOUTUBE

Liczbą wyróżnień mogłaby konkurować z tytułami Daenerys Targaryen. Nauczyciel Roku nagrodzony przez Głos Nauczycielski i Ministerstwo Edukacji Narodowej, Człowiek Roku według plebiscytu Gazety Wyborczej, twórca Zakonu Feniksa i tutor 31 olimpijczyków z filozofii - człowiek orkiestra. Dziś do długiej listy swoich osiągnięć może dopisać jeszcze jedno. Sopocki nauczyciel został powołany na członka kapituły Nagrody Okulary ks. Kaczkowskiego.

- Ten telefon był jedną z najbardziej wzruszających rzeczy, jaka mnie spotkała w ostatnim czasie - pisze na swoim profilu facebookowym Przemysław Staroń.

Kapituła zadecyduje o tym, w czyje ręce trafi to prestiżowe wyróżnienie. Nagroda ma na celu uhonorowanie osób zaangażowanych społecznie w niesienie pomocy tym, którzy tego potrzebują. Na stronie fundacji czytamy: "Mówi się o nich, że to siłacze o wielkich sercach, złoci ludzie. Żyją obok nas, zmieniając świat na lepsze. Chociaż widzialni, często niezauważani. Działają wbrew logice, czasowi i prawom fizyki. Nie widzą przeszkód, choć ich uważne oczy dostrzegają potrzeby drugiego człowieka".

Takich właśnie ludzi będzie szukał Przemysław Staroń wraz z pozostałymi członkami kapituły: Heleną i Józefem Kaczkowskimi, prof. Jerzym Sthurem, ks. Mieczysławem Puzewiczem, Kapsydą Kobro-Okołowicz i Piotrem Żyłką.

Kandydatury można zgłaszać do 15 lipca za pomocą formularza dostępnego na stronie fundacji.

Jeśli znasz wyjątkową osobę, która Twoim zdaniem zasługuje na nagrodę  "Okulary ks. Kaczkowskiego" zgłoś ją do konkursu. Nominować można osoby indywidualne, instytucje, organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy z Polski i z zagranicy.

"Jeśli masz w sobie moc czynienia dobra, nie ma sensu, żebyś się bał i miał skrupuły - potrzebujemy twojego światła! Ten świat tego wymaga" - zachęca do udziału w konkursie Przemysław Staroń

 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone