Zamknij
REKLAMA

W tych miejscach przygotuj się na korki! Ciąg dalszy remontów dróg w Sopocie

07.41, 20.09.2022 .
Skomentuj Fot. esopot.pl
REKLAMA

Zarząd Dróg i Zieleni poinformował o zmianie organizacji ruchu w wybranych miejscach Sopotu. Poza największymi przebudowami - przy Alei Niepodległości oraz 3 Maja - spodziewane są również mniejsze utrudnienia.

Trwa pierwszy etap remontu fragmentu Alei Niepodległości. Inwestycja obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do wysokości posesji przy Alei Niepodległości nr 636, obie jezdnie w kierunku Gdańska. Długość realizowanego odcinka wynosi ok. 450 metrów bieżących.

Ruch w kierunku Gdańska odbywa się na jednym pasie w kierunku Gdyni. Nitka w kierunku Gdańska została poprowadzona tuż za wyjazdem ze stacji BP przez pas zieleni na jezdnię przeciwległą. Powrót na docelowy pas jest możliwy pomiędzy ulicą Smolną a hospicjum.

Zakres prac obejmuje typowe roboty drogowe: frezowanie starej nawierzchni, zmianę geometrii jezdni, nowe warstwy nawierzchni, remont zatok postojowych, chodnika, wymiany krawężników. Prócz prac drogowych wykonana będzie gruntowna przebudowa sieci kanalizacji deszczowej: budowa 2 kanałów deszczowych, remont komory kanalizacji deszczowej, regulacje wpustów i innych urządzeń przeciwdziałających podtopieniom.

Trwa również 2 etap kompleksowej przebudowy ul. 3 Maja w Sopocie, na odcinku od ul. Dębowej do ul. T. Kościuszki (bez skrzyżowania). Prace wiążą się z całkowitym zamknięciem przebudowywanego fragmentu. Objazdy prowadzone są ulicami: Kościuszki, Chopina, Sobieskiego i Grunwaldzką.

Ulica Władysława IV jest zamknięta za wjazdem na parking Kościoła i SKOK-u. Również ulica Króla Jana Kazimierza nie ma wjazdu w ul. 3 Maja, a za ul. Syrokomli jest dwukierunkowa.

Ulice Dębowa oraz Władysława IV, od ulicy Lipowej do ulicy 3 Maja, są dwukierunkowe, z parkowaniem na ulicy Władysława IV pomiędzy ulicami Lipową, a Skłodowskiej-Curie oraz na ul. Dębowej wyłącznie na chodniku. Organizacja ruchu na pozostałych ulicach pozostała bez zmian.

Prócz przebudowy nawierzchni jezdni i chodników, budowy pasów ruchu dla rowerów i ronda, zmodernizowane zostaną wszystkie sieci podziemne. W ramach przebudowy kanalizacji deszczowej wybudowane zostaną 4 zbiorniki retencyjne, których zadaniem będzie zapobieganie podtopieniom w tym rejonie miasta.

Z uwagi na szeroko zakrojone prace ziemne, ten etap prac – choć obejmujący krótszy odcinek, niż etap I – trwać będzie do końca bieżącego roku. Postęp prac w dużym stopniu uzależniony będzie od warunków atmosferycznych.

W najbliższych dniach Służba Drogowa wykonywać będzie następujące prace:

  • roboty bitumiczne przy ul. Kolberga 18 (21-23 września);
  • roboty brukarskie:
    - ul. Tatrzańska – remont jezdni i chodników – 1 etap - zamknięcie parkingu i zawrotki przy posesjach 3-7;
    - ul. Głowackiego – remont jezdni i chodników –zamknięcie ulicy (drugi odcinek do ul Polnej), ruch dwukierunkowy na ul. Racławickiej, przeniesienie przystanku autobusowego z ul. Głowackiego na Jana z Kolna 12.

W ramach prac przy modernizacji nawierzchni ul. Głowackiego i Tatrzańskiej, firma wodno-kanalizacyjna w dniach 19-23.09, przystąpi do prac remontowych zniszczonych wpustów ulicznych, studni na kanalizacji deszczowej oraz do regulacji włazów studziennych.

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie zaplanował również cięcia sanitarne drzew rosnących przy ulicy Andersa. Prace, o ile pogoda pozwoli, odbywać się będą w godzinach 6.00-15.00 i mogą wiązać się z chwilowymi utrudnieniami.

Źródło: Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ivoivo

3 0

korki wynikiem spełniania potrzeb dewelopera lejącego kilotony betonu na ul Smolnej 18:03, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%