Zamknij
REKLAMA

Sopot: Ranny krogulec potrzebował pomocy! Na ratunek przybyli strażnicy miejscy

15:02, 02.08.2022 | .
Skomentuj Fot. Straż Miejska w Sopocie - Facebook
REKLAMA

W ostatni poniedziałek sopoccy strażnicy miejscy przeprowadzali nietypową interwencję. Po tym jak funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o rannym krogulcu, niezwłocznie podjęli działania, aby pomóc zwierzęciu.

O szczegółach zdarzenia Straż Miejska poinformowała na swoim kanale w mediach społecznościowych.

- Pomoc chorym i rannym zwierzętom, to jedno z zadań sopockiej Straży Miejskiej. Dzisiaj, otrzymaliśmy zgłoszenie w sprawie ptaka, który nie może latać. Krogulca z uszkodzonym skrzydłem przewieźliśmy do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" w Gdyni. Mamy nadzieję, że zwierzę niebawem wróci do Sopotu - podaje Straż Miejska na swoim facebookowym fanpage'u.

To nie pierwsza taka sytuacja. W przeszłości strażnicy miejscy interweniowali już wielokrotnie w związku ze zwierzętami potrzebującymi pomocy. Dla przykładu w lutym ubiegłego roku służbom udało się im uratować jastrzębia, który potrzebował opieki weterynaryjnej. 

[ZT]7498[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Orzeł Orzeł

3 0

Do autora,ośrodek jest w Pomieczynie, Słupia 30 z uwagi że Sopot nie podpisał umowy z Ostoją zwierzęta potrzebujące pomocy przewożone są do Gdyni Redłowa na ul Stryjska 25, do Ostoi z Sopotu jest ok 35 km więc jeżeli strażnicy miejscy osobiście zawieźli rannego krogulca to szacunek. 16:24, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%