Zamknij

Ogromna kwota zebrana na Aukcji im. psa Bonusa! Sopot nie zawiódł [FOTO]

13:53, 06.02.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Podczas aukcji charytatywnej im. psa Bonusa, która odbyła się 03.02.2019 r. w klubie Atelier, wolontariusze „Sopotkowa” zebrali ogromną kwotę pieniędzy tj. 21.048,32 zł.

Aukcja została stworzona z inicjatywy osób zaangażowanych w opiekę nad psimi i kocimi seniorami w schronisku. Wyjątkowa więź z psem Bonusem stała się inspiracją do organizacji wydarzenia. Celem licytacji było zdobycie jak największej sumy pieniędzy, aby polepszyć byt schroniskowych seniorów. Z otrzymanych funduszy, wolontariusze będą mogli zakupić niezbędne leki, karmy, legowiska ortopedyczne, czy opłacić konsultacje u weterynarzy specjalistów.

Licytację poprowadziła Pani Katarzyna Dąbrowska z Sopockiego Domu Aukcyjnego. Największym zainteresowaniem podczas aukcji, cieszył się obraz autorstwa Marka Okrassy, który został wylicytowany za kwotę 9 500 zł. Całe wydarzenie okazało się wielkim sukcesem, wszystkie przedmioty zostały wylicytowane, goście okazali się bardzo hojni i oddani zwierzętom. Po licytacji odbył się koncert bardzo utalentowanego, młodego artysty Kacpra Fułka.

Wolontariusze są bardzo wdzięczni za wsparcie, które otrzymali przy organizacji wydarzenia. Za oprawę graficzną odpowiadało Studio Spectro, Klub Atelier udostępnił lokal na czas licytacji, a Prezydent Miasta Sopotu objął wydarzenie patronatem honorowym. Wolontariusze planują organizować aukcje charytatywne cyklicznie. Jak sami przyznają: „Oprócz sukcesu finansowego jakim okazało się przedsięwzięcie, największym spełnieniem naszych marzeń byłby dom dla Bonusa”.

Kim jest Bonus? To wyjątkowy pies, który od 13 lat mieszka w schronisku. Wolontariusze starają się znaleźć mu dom, dom, który będzie dla niego najlepszy z możliwych i wynagrodzi temu cudownemu psu kilkanaście lat za kratami. Dom cierpliwy i wyrozumiały, akceptujący jego wady, doceniający zalety, dom kochający. Ten dzielny i pogodny pies, choć tak bardzo skrzywdzony przez los, zasługuje na dom.

 

Autorką tekstu jest współorganizatorka aukcji Karolina Połom

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

ObywatelObywatel

0 0

Brawo Sopot - tak trzymać ! 12:27, 11.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone