Zamknij
REKLAMA

Sopocka policja walczy z łamaniem obostrzeń! Interweniowano wobec 130 osób

15:00, 25.01.2022 | .
Skomentuj Zdjęcie poglądowe. Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Omikron atakuje i to, jak będzie wyglądać w przyszłości nasza rzeczywistość, zależy w dużej mierze od wspólnej odpowiedzialności, którą wykazujemy się każdego dnia. Obecna sytuacja wymaga od nas wszystkich podejmowania zdecydowanych działań. Najprostsze z nich to stosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz zachowanie dystansu społecznego. Sopoccy policjanci nieprzerwanie prowadzą działania na rzecz walki z covid-19 i tylko w ostatnich dniach interweniowali wobec 130 osób naruszających te przepisy.

W ostatnim czasie w Polsce odnotowujemy stały wzrost liczby osób zarażonych, a co za tym idzie rośnie liczba osób poddanych kwarantannie. Wobec rosnącej fali zakażeń, a także atakującej nas wszystkich kolejnej groźnej mutacji wirusa, którą medycy nazwali „Omikron” - nie może być tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy! Przypominamy, z obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej zwolnione są jedynie osoby, które posiadają stosowne zaświadczenia lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

Tylko w ostatnich trzech dniach na terenie Sopotu funkcjonariusze interweniowali wobec 130 osób, które naruszyły obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz przepisy o gromadzeniu się. Ponadto w wyniku wczorajszych kontroli osób objętych kwarantanną domową funkcjonariusze ujawnili dwa przypadki, gdzie obywatel Bośni i Hercegowiny oraz mieszkaniec Sopotu nie przebywali w miejscu odbywania kwarantanny. Policjanci prowadzą już czynności w tych sprawach, a o wynikach kontroli powiadomiony zostanie też sanepid.

Sopoccy policjanci zapowiadają dalsze kontrole przestrzegania obostrzeń i przypominają, że w przypadku interwencji podjętej przez funkcjonariuszy możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości 500 złotych, ale może też zostać skierowany wobec nas wniosek o ukaranie do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy, jakie będą konsekwencje takiej kontroli.

Jeśli poczujesz się źle i masz podejrzenia, że przyczyną może być koronawirus, zgłoś to od razu swojemu lekarzowi, zrób test i odizoluj się od innych do czasu ustania zagrożenia. Bądź również nowoczesny i odpowiedzialny – ściągnij i korzystaj z aplikacji Kwarantanna domowa. Więcej na temat aplikacji znajdziesz tutaj - kliknij i sprawdź.

Bądźmy odpowiedzialni i wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo!

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ALERT]1643106663080[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%