Zamknij

Zajechali mu drogę i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Obywatelskie zachowanie sopocian

08:02, 05.01.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

3 stycznia rano sopoccy policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy na Alei Niepodległości w Sopocie. 
Wyjaśniając okoliczności zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że trzej bracia jadący samochodem do pracy na Alei Niepodległości zauważyli seata cordoba, którego kierowca jechał tzw. „zygzakiem”. Widząc jego styl jazdy, który wyraźnie wskazywał, jakby znajdował się on pod wpływem alkoholu, mężczyźni uniemożliwili kierowcy seata dalszą jazdę poprzez zajechanie drogi i wyciągnęli kluczyk ze stacyjki. Następnie ujęli kierowcę i o wszystkim zaalarmowali policjantów.

Na miejscu funkcjonariusze z sopockiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości kierowcy seata i ustalili, że 35-letni mieszkaniec Sopotu ma w wydychanym powietrzu około 2 promili alkoholu. Mężczyzna natychmiast został doprowadzony do sopockiej komendy, a jego samochód policjanci odholowali na parking policyjny. Teraz za swoje zachowanie mieszkaniec Sopotu poniesie odpowiedzialność karną. Policjanci przypominają, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej, który każdemu obywatelowi daje art. 243 Kodeksu postępowania karnego. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Zatrzymaną w ten sposób osobę należy niezwłocznie przekazać w ręce Policji.

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone