Ogniwo Sopot - wygrana w Sochaczewie!

13:28, 24.10.2018 J.F Aktualizacja: 13:39, 24.10.2018
Skomentuj

W meczu, który dla Ogniwa nie miał już znaczenia, trenerzy dokonali przeglądu kadr, dając wolne najbardziej eksploatowanym zawodnikom.

Pomimo tego, sopocianie wracają z Sochaczewa z tarczą. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że przeciwko piątej drużynie ekstraligi wystąpiło trzech debiutantów i kilku innych mniej ogranych zawodników. Pierwsze przyłożenie zdobyli goście (Roman Zhuk), ale to Orkan nadawał ton gry w pierwszej połowie wygrywając ją 24 do 14. Po przerwie w Ogniwie zagrało kilku doświadczonych zawodników, co przełożyło się na obraz gry i końcowy wynik. Decydujące punkty z karnego zdobył w końcówce Wojciech Piotrowicz. Orkan miał jeszcze okazję do przyłożenia, ale sopocianom udało się wybronić.

Faza II ekstraligi dobiegła końca. Przed nami decydujące dwa mecze. W półfinale zagramy z Pogonią Siedlce, a mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę o 14:00.

Whizz Orkan Sochaczew - Ogniwo Sopot 24:27 (24:14) (Kasperek)

Punkty: Kępa 9 (3Pd, K), Brażuk 5 (P), Budnik 5 (P), Niemiec 5 (P) - Mrowca 5 (P), Zhuk 5 (P), Perdian 5 (P), Plichta 5 (P), Szablewski 4 (2Pd), Piotrowicz 3 (K)

ORKAN: Markiewicz, Gadomski, Jelia, Poniatowski (72' Polakowski), Niemyjski (76' Syporak), Palasik (41' Wawrzyńczak), Halatfonua (34' Gołębiowski), Brażuk, Fursenko, Kępa, Mechecki, Budnik, Krześniak, Niemiec, Kolo

OGNIWO: Wojtkuński (49' Wilczuk Marcin), Zając (41' Rau), Bysewski, Piotrowski, Mokretsov, Perdian (41' Grabowski), Burek Niedźwiecki, Gwozdecki (41' Plichta), Szablewski (46' Piotrowicz), Czasowski (79' Lubczyński), Szczepański, Mrowca, Porębski, Zhuk