Zamknij

Ferie pod żaglami na Pomorzu - przegląd ofert

09:39, 05.02.2019 J.F Aktualizacja: 09:39, 05.02.2019
Skomentuj

Ferie w województwie pomorskim rozpoczną się 11 lutego (a właściwie już w sobotę 9 lutego) i potrwają do niedzieli 24 lutego. Oferta półkolonii, obozów zimowych, zajęć w świetlicach, domach kultury jest przebogata. Każdy uczeń, jeśli tylko zechce, na pewno znajdzie coś dla siebie. Wśród możliwości spędzania czasu wolnego w „morskiej formule” nie zabrakło oferty Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Dział Edukacji NMM zaprasza do Spichlerzy na Ołowiance wszystkich, którzy są gotowi na przygodę. Z kolei filia gdańskiej placówki – Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich – zorganizuje w czasie zimowej przerwy warsztaty szkutnicze i powroźnicze.

– W tym roku zapraszamy dzieci na wyjątkowe manewry rzeczne – zapowiada Przemysław Węgrzyn z Działu Edukacji NMM. – Uczestnicy zajęć będą musieli wykazać się umiejętnościami taktycznymi, dedukcją i sprytem, a my zapewnimy całą masę wrażeń i kilka niespodzianek związanych z tematyką naszej najnowszej wystawy czasowej „Uzbrojone rzeki. Flotylle Niepodległej”. Będzie można nawet postrzelać do specjalnych celów!

Najmłodsi będą mogli zagrać w gry planszowe, z których dowiedzą się, jak tworzyła się Marynarka Wojenna RP, jak wyglądały okręty wojenne 100 lat temu i czym, oprócz walki, zajmowali się dawni marynarze. Będą także mogli zaprojektować własną flotyllę wiślaną.

– Podczas ferii zapraszamy też do Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku, na wystawę interaktywną „Ludzie-Statki-Porty” – mówi Przemysław Węgrzyn. – Każdy może zostać marynarzem, ratownikiem lub kapitanem statku. Za pomocą niesamowitych okularów VR nasi goście będą mogli poczuć się jak sternik stojący na mostku holownika! Po okulary zapraszamy do obsługi wystawy interaktywnej.

  • Ferie z Flotyllą w Gdańsku
  • Miejsce: Spichlerze na Ołowiance
  • Wiek uczestników: 6-12 lat
  • Czas trwania zajęć: 60 minut
  • Grupy zorganizowane do 25 osób: godziny 11 i 13
  • Osoby indywidualne: wtorki i środy, godzina 13
  • Rezerwacje: [email protected]

Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich zaprasza na zajęcia feryjne dedykowane szkutnictwu i powroźnictwu. Podczas warsztatów dzieciaki dowiedzą się nie tylko, jakie łodzie pływały niegdyś po Zalewie Wiślanym, ale także będą mogły w praktyce spróbować różnych rzemiosł związanych z dawnym żeglarstwem.

Pracownicy Muzeum zaprezentują unikatowy warsztat szkutniczy rodziny Schmidtów z miejscowości Łaszka k. Sztutowa. Będzie się można dowiedzieć, jak dawniej wyglądało rybołówstwo na Zalewie i jakich narzędzi używali rybacy. Uczestnicy warsztatów zapoznają się także z różnymi technikami budowy łodzi.

Z kolei podczas warsztatów powroźniczych dzieci usłyszą opowieści o czasach, gdy drewniane łodzie smołowano, a liny i powrozy skręcano z naturalnych włókien. Będą też miały okazję własnoręcznie skręcać liny i wiązać węzły żeglarskie. Dowiedzą się również, co kryje się za tajemniczymi słowami: ślizg, żakówka i barkas. Miejsca na zajęciach można rezerwować pod adresem [email protected] lub telefonicznie pod nr 55 247 87 77.

Kolejna muzealna oferta to ferie zimowe w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, od 11 do 24 lutego, w godzinach 12-14. W piątek 15 lutego odbędą się zajęcia dedykowane dzieciom od lat 7 zatytułowane „Pod piracką banderą”. Co kryje się za tajemniczym scenariuszem? Okazuje się, że zamek opanują piraci prześcigający się w „morskim” rzemiośle i zdobyczach. Szczegółów można dowiedzieć się na 

Rezerwować miejsca dla dzieci można pod adresem [email protected] lub telefonicznie pod numerem 58 620 13 81. Więcej informacji na stronie Muzeum.

Prawdziwie morskie ferie czekają tych, którzy skorzystają z oferty Akwarium Gdyńskiego.

Woda stanowi barierę, która sprawia, że o zwierzętach w niej żyjących nie mamy tak dużej wiedzy, jak o mieszkańcach lądu. A tymczasem spotkamy w niej zwierzęta ciekawe, dziwne, zaskakujące i tak bardzo niesamowite, że często stające się pierwowzorami legend. Syreny, krakeny – większość z nas o nich słyszała, mając je za wymysł ludzkiej wyobraźni. Ale czy jest tak na pewno? Dowiecie się tego odwiedzając Akwarium w Gdyni.

Wszystkie atrakcje dostępne będą w cenie biletu wstępu, jednak udział w niektórych wymaga wcześniejszej rezerwacji. Jedną z nich będzie sobotnie zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego od kuchni, połączone z pokazowym karmieniem wybranych zwierząt. Żeby zarezerwować udział w tym  wydarzeniu należy zadzwonić pod nr 587 326 620 lub napisać na adres mailowy [email protected]. Start o godzinie 10.30.

Zainteresowani feriami w Akwarium koniecznie muszą zajrzeć na stronę Akwarium, żeby dowiedzieć się jak wygląda szczegółowy plan zimowych ferii w placówce. Niezapomniane przeżycia gwarantowane!

  • Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego
  • al. Jana Pawła II 1, 81-345 Gdynia
  • tel. 587 326 620
  • [email protected]

A czy zimą można nurkować? Oczywiście można! Wprawdzie nie w Bałtyku, ale basen w lutym to bardzo dobra alternatywa. Do skorzystania z niej zachęca Centrum Nurkowe Gdynia Dive.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak to jest nurkować z latarkami, robić cyfrowe zdjęcia pod wodą lub poczuć się jak astronauta? Oprócz nauki podstawowych umiejętności nurkowania, dzieciaki mają szansę na odbycie podwodnych misji, m.in. dotyczących nawigacji, pływalności, świadomości ekologicznej. Ferie to naprawdę idealna okazja, by stać się nurkiem.

Organizatorzy gwarantują codziennie blisko trzy godziny zajęć nurkowych na basenie i dodatkowe atrakcje – kręgle, Amazonia, lodowisko, wizyta w Hevelanium, pieczenie pizzy i masa eksperymentów z wodą w roli głównej. Szczegóły pod adresem Gdynia Drive.

 

 

źródło: https://zeglarski.info

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%