Zamknij

Zacięta walka o władzę w Sopocie. Czy będzie druga tura wyborów?

14:06, 02.10.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Ze zleconych przez Radio Gdańsk i TVP sondaży wynika, że w walce o fotel Prezydenta Miasta Sopotu zdecydowaną większością głosów prowadzi Jacek Karnowski. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo na przeprowadzenie drugiej tury wyborów. W takim wypadku, najgroźniejszym rywalem włodarza może okazać się Piotr Meler kandydujący z ramienia Zjednoczonej Prawicy.

Jak pokazują sondaże, na prezydenta Jacka Karnowskiego zamierza zagłosować aż 48 procent wyborców. Jeśli tak się stanie, konieczna będzie realizacja drugiej tury wyborów.

Na drugim miejscu w rankingu znajduje się Piotr Meler ze Zjednoczonej Prawicy, którego zwolennikami jest 24,8 procent mieszkańców. Grażyna Czajkowska z Kocham Sopot uzyskałaby 11,1 procent głosów, a Małgorzata Tarasiewicz (Mieszkańcy dla Sopotu) 6,9.

Adekwatnie do wyników prezydenckich rozkłada poparcie w wyborach do Rady Miasta. Obecnie faworytem jest Platforma Sopocian, na którą głos oddałoby 47 procent ankietowanych. Na drugim miejscu plasuje się Zjednoczona Prawica – 24,2 procent. Trzecie miejsce z wynikiem około 10 procent głosów zajmuje Kocham Sopot, a ostatnie - KWW Mieszkańcy dla Sopotu. Z komitetem identyfikuje się 7 procent głosujących.

[ZT]552[/ZT]


Wielkim zastrzykiem dla każdej z partii może być bonus w postaci 11 procent dodatkowych głosów poparcia uzyskany od grupy osób dotychczas niezdecydowanych lub będących wyborcami byłego kandydata na prezydenta - Jarosława Duszewskiego.

Oficjalnie udział w wyborach zamierza wziąć 65,2 procent mieszkańców, choć Radio Gdańsk podaje, że może być to liczba zawyżona.
Sondaż na zlecenie TVP i Radia Gdańsk przeprowadziła pracownia IBRIS.

 

(Ewa Podlasińska)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone