Zamknij

Czym kierować się przy wyborze kociej karmy?

13:21, 08.07.2021 | materiały patnera

Koty zupełnie podobnie jak ludzie, muszą mieć odpowiednio zbilansowaną dietę, aby ich organizmy mogły prawidłowo funkcjonować. Karma dla kota powinna składać się głównie ze składników pochodzenia zwierzęcego. Co istotne, dawanie kotom domowego jedzenia jest złym pomysłem. Koty powinny jeść pokarmy, które są przeznaczone jedynie dla nich. Jak jednak wybrać odpowiednią karmę dla mruczka? Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów!

Pokarm dostosowany do natury kotów

Wśród zwierząt mięsożernych znajdują się koty. Ich udomowienie pochłonęło dużo mniej czasu aniżeli udomowienie psów, dlatego też mruczki mają mnóstwo cech dzikich zwierząt. Możemy to dostrzec, chociażby w ich zachowaniu. Koty to drapieżniki, dlatego najchętniej jedzą pokarmy, które choć trochę przypominają im upolowaną ofiarę. Dodatkowo warto wiedzieć, że zarówno szczęka, jak i żuchwa tych cudownych zwierzątek nie jest przystosowana do żucia produktów pochodzenia roślinnego. Z tego powodu wybierając karmę dla kota, powinniśmy skupić się na tym, aby zawierała mięso – najlepiej w dużych ilościach.

Najwyższa jakość jedzenia dla kotów

Wiemy już, że karma dla kota koniecznie powinna zawierać mięso. Niemniej istotne jest jednak, aby kocie jedzenie było dobrej jakości. Na rynku niestety znajdziemy wiele karm, które są po prostu słabe i nie warto ich podawać kociakom. Wśród opiekunów kotów najczęściej wybór pada na mokre karmy w puszkach, które mogą być ciekawym urozmaiceniem diety kotów, jak i stanowić podstawę ich żywienia. Mają zupełnie inną konsystencję niż karma sucha - przypominają pasztet. Dlatego też mruczki chętnie je jedzą. Wybierając karmę w puszce, pamiętajmy jednak, aby sięgać po te z jak najmniejszą ilością niepotrzebnych dodatków i wypełniaczy. Warto również wiedzieć, że sklep internetowy Wataha oferuje również inne kocie karmy m.in. bez dodatku zbóż, czy specjalne karmy dla kotów z podziałem na wiek. Pełną ofertę znajdziemy pod linkiem: https://karmawataha.pl

Karma sucha dla kotów z mnóstwem witamin

Na rynku dostępny jest też szeroki asortyment suchych karm. Są one ciekawą alternatywą dla pasztetów, czyli mokrych pokarmów. Wybierając odpowiednią karmę, możemy mieć pewność, że także zasmakuje naszemu kotu, a poza tym dostarczy mu cennych składników odżywczych. Podczas zakupu kierujmy się tym, aby zawierała takie witaminy jak D3 - odpowiada za zdrowe zęby i kości, czy chociażby witamina A - pozytywnie wpływa na wzrok kotów. Jeśli szukasz sklepu internetowego, w którym znajdziesz szeroki wybór takich produktów, to zapoznaj się z ofertą firmy Wataha.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%