Zamknij

Holowanie samochodów, na co warto zwrócić uwagę?

12:29, 09.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Nie ma co się oszukiwać, że będziemy nadal korzystać z komunikacji publicznej, autobusów oraz pociągów. Tak naprawdę samochodów jest z każdym rokiem coraz więcej, ponieważ są one coraz bardziej dostępne, a także coraz bardziej opłacalne, jeżeli chodzi o ich użytkowanie. To właśnie dlatego możemy spodziewać się tego, że coraz częściej będziemy korzystać z usług związanych z pomocą drogową. Skoro takie usługi będą wręcz nieuniknione, to na pewno warto wiedzieć również na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Poznaj firmę

Jednym ze sposobów na wezwanie pomocy drogowej, jest oczywiście zadzwonienie po pierwszą lepszą firmę, jaką tylko znajdziemy, gdy już przydarzy nam się na drodze konkretna przygoda. Wtedy oczywiście będziemy mogli stwierdzić, żeby przyjechała dowolna firma, która tylko pomoże nam rozwiązać problem. Niestety takie podejście może narobić nam więcej kłopotu.

Wystarczy wyobrazić sobie, że wzywamy ekipę, która niestety przyjeżdża, ale nie sprawdza, czy wystąpiła jakakolwiek usterka, tylko od razu bierze się za holowanie pojazdu. Natomiast w warsztacie zostanie dolany płyn, czy też wymienione koło. W takim razie warto kierować się poszukiwaniami odpowiednich firm nieco wcześniej. Ponieważ będziemy mogli w ten sposób uniknąć nie tylko nieprofesjonalnego podejścia ze strony ekipy, ale również niepotrzebnego holowania.

Przewóz samochodu osobowego po kolizji przez autolawetę

Jedną z takich firm, jest między innymi https://zakrzewski-holowanie.pl/wyciaganie-aut-z-rowow/. W tym przypadku faktycznie możesz liczyć nie tylko na samo holowanie pojazdów, ale również na usuwanie podstawowych usterek. Do nich zalicza się między innymi awaryjne uruchamianie samochodu, otwieranie drzwi, czy też przywiezienie paliwa. Warto wspomnieć również o częstych sytuacjach, kiedy to samochód w wyniku poślizgu, bądź też awaryjnego hamowania znajduje się w rowie lub zaspie śnieżnej. Niestety bez fachowej pomocy, wyciągnięcie takiego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Zatem wspomniana firma dysponuje nie tylko specjalistycznym holownikiem, ale również wciągarką, dzięki której pomoc w takich sytuacjach jest naprawdę skuteczna.

Sprzęt

Jeżeli już się decydujemy na wcześniejszy wybór firmy, która zajmuje się udzielaniem pomocy drogowej, to na pewno nasza uwaga będzie skupiona na tym, jakim sprzętem będzie dysponować. Jedną z takich polecanych firm, jest między innymi - http://pomocdrogowa.tychy.pl/opinie/. W przypadku tej firmy rzeczywiście mamy do czynienia ze specjalistycznym sprzętem, który okazuje się w takich sytuacjach niezawodny. Dlatego możemy być całkowicie spokojni o to, że holowanie pojazdów, będzie w pełni bezpieczne, a także wykonane bez żadnego ryzyka wystąpienia kolejnych uszkodzeń.

Gdy będziemy sprawdzać sprzęt, z jednej strony oczywiście zwracamy uwagę na markę i model pojazdu, ale powinniśmy być zainteresowani także innymi cechami. Mowa w tym przypadku między innymi o ładowności pojazdu, tego, czy na pewno jest wyposażony we wciągarkę elektryczną. Jak się okazuje, przy takim wyposażeniu załadunek pojazdu jest jeszcze pewniejszy i bezpieczniejszy. Jeżeli wybieramy się w podróż w pojedynkę, to nie za bardzo interesujemy się tym, czy dany holownik jest w stanie zabrać naszych pasażerów. Jednak sytuacja zaczyna się diametralnie zmieniać, kiedy w samochodzie znajduje się pełen skład. Wtedy bardzo dużą uwagę zwracamy na to, czy samochód, który przyjedzie odholować nasze auto, będzie również w stanie odebrać nas i naszych pasażerów. Jest to tym bardziej ważne, jeżeli będziemy mieli problem z dostaniem się do najbliższego miasta, punktu komunikacyjnego, bądź też miejsca zamieszkania.

Transport limuzyny autolawetą

Gdy już sprawdzimy, czy na pewno konkretna firma dysponuje sprzętem, który spełni nasze oczekiwania, to może z powodzeniem znaleźć się na naszej liście kontaktów. Ponieważ z naszego i tak nieprzyjemnego już zdarzenia, nie przyjdzie więcej żadnych nieporozumień i kłopotów.

Pozostałe kwestie

Gdy już znajdujemy się w nieprzyjemnej sytuacji, to chcemy się z niej jak najszybciej wydostać. Należy pamiętać, że w tego typu okolicznościach zmieniają się nasze priorytety, jak i również to, w jaki sposób myślimy. Możemy z jednej strony wpaść w panikę, albo z drugiej strony działać zbyt pochopnie sądząc, że im szybciej zareagujemy, tym szybciej pozbędziemy się kłopotu. Czasami jest to tylko pozorne odczucie, ponieważ zdecydowanie lepiej jest wszystko mieć wcześniej przemyślane. Ale jak to zrobić, jeżeli faktycznie samochód znalazł się w rozsypce, albo przynajmniej została mocno uszkodzony, i chcemy jak najszybciej ze wszystkimi pasażerami dostać się do domu?

Właśnie z tego powodu warto mieć przy sobie namiary do sprawdzonej firmy, która udzieli nam pomocy drogowej. Przynajmniej będziemy mieli gwarancję tego, że oddajemy całą sprawę w sprawdzone i zaufane ręce. Dzięki takim przygotowaniom będziemy mieli dodatkowy wpływ na jeszcze jedną kwestię, która jest związana z kosztami świadczonych usług. Jak wiadomo, w przypadku chęci natychmiastowego wykaraskania się ze wszystkich kłopotów, cena nie gra roli. Ale jeżeli już będzie nam zależeć na tym by jednak nie przepłacać, to wtedy lepiej jest zrobić rozeznanie, która z firm na pewno zagwarantuje nam profesjonalną pomoc drogową, ale przy okazji nie będzie zaliczać się do najdroższych. Pod tym względem z powodzeniem można zaufać właśnie tej firmie - http://pomocdrogowa.malbork.pl/blog/.

Dzwoniąc do tej firmy z zapytaniem o cenę, możemy również z powodzeniem dopytać się jaki jest średni czas dojazdu na miejsce zdarzenia. Trzeba mieć jedynie na uwadze, że firma działa przede wszystkim na terenie Malborka i okolic. W takim razie nie będzie brany pod uwagę dojazd na przykład do Szczecina, Warszawy, czy też Krakowa. Ponieważ wysłanie holownika w tak odległe miejsca zajęłoby znacznie więcej czasu, niż 20-30 obiecanych minut.

Dysponując już wszystkimi informacjami, na pewno podjęcie decyzji o wyborze konkretnej firmy, będzie zdecydowanie łatwiejsze. Trzeba tylko dokładnie określić swoje oczekiwania, jak i również to, w jakim regionie potrzebujemy tego wsparcia. Przynajmniej będziemy wiedzieli, że otrzymamy konkretną pomoc, na której faktycznie zależy nam najbardziej.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone