Zamknij

Jak zostać ekspertem od rozmówek po angielsku?

10:35, 29.03.2021 | R.C
Skomentuj pixaby

Rozmówki na tematy różne to podstawa, jeśli chcesz perfekcyjnie komunikować się w języku obcym. To samo tyczy się języka angielskiego. Konwersacje są bardzo ważne, ważniejsze od teorii i wkuwania czasów gramatycznych. Wciąż jednak w szkole i na kursach pomija się budowanie umiejętności poprawnego wysławiania się i komunikowania z innymi osobami. Wielu uczniów może świetnie znać język. Lecz gdy mają porozmawiać z kimś po angielsku, nagle blokują się i zapominają wszystkiego, czego się nauczyli. Pokażemy Ci 3 kroki, w jaki sposób możesz „wstrzelić się” w konwersacje już dziś!

Gadaj, gadaj, gadaj…

Rozmawiaj po angielsku, kiedy tylko masz ku temu okazję. Z każdym. Niezależnie od jego poziomu znajomości języka. Otaczaj się angielskim, używaj go tak często, jak to tylko możliwe. Z rówieśnikami, rodzicami, znajomymi z Internetu.

W ten sposób przełamiesz barierę mówienia, dzięki czemu będziesz w stanie odważniej podejmować różne tematy po angielsku. Oczywiście, prawdopodobnie będziesz jeszcze popełniać błędy stylistyczne, językowe i gramatyczne. To nic złego, ponieważ samo przekonanie się i nabranie chęci do używania języka angielskiego to już połowa sukcesu. Później przyjdzie czas na oszlifowanie tego diamentu.

Co najważniejsze, przełamanie bariery językowej pozwoli Ci przejść do kroku drugiego, który naszym zdaniem jest kluczowy. Najszybciej jak to możliwe…

…znajdź sobie korepetytora!

Korepetytor jest w stanie pokierować Cię na właściwe tory, jeśli chodzi o poprawność używania języka obcego. Pomoże Ci też pokonać barierę mówienia, pod warunkiem, że będziesz wykazywał chęci do współpracy. Co więcej, zajęcia takie można przeprowadzić bez wychodzenia z domu, przez Internet.

Gdzie znaleźć najlepsze korepetycje online angielski? Sprawdź platformę BUKI. Jest to duży ogólnopolski serwis, który zrzesza korepetytorów z całego kraju. Znajdziesz tam oferty zajęć tylko ze zweryfikowanymi i doświadczonymi nauczycielami języka angielskiego. Dzięki korkom z angielskiego online będziesz mógł ćwiczyć rozmówki z profesjonalistą. Korepetytor będzie w stanie zwrócić uwagę na Twoją płynność wypowiedzi, ogładę i wyczucie językowe, a także na wymowę poszczególnych słówek i fraz. 

Wystarczy zarejestrować się na portalu BUKI, a następnie wyszukać odpowiedniej oferty. Jeśli chodzi o korepetycje online angielski jest obecnie najpopularniejszym przedmiotem dostępnym za pośrednictwem platformy BUKI. Obecnie znajdziesz tam ponad 1600 korepetytorów, gotowych pomóc Ci w staniu się ekspertem od rozmówek angielskich.

Naucz się słuchać

Na koniec dość oczywista wskazówka, choć nie mniej istotna, co poprzednie kroki. Być może nawet jest to najważniejsza cecha. Musisz nauczyć się słuchać. Rozmówki i konwersacje w języku angielskim nie polegają na jednostronnych monologach. To zawsze powinien być dialog, a żeby rozmowy takie miały sens, obie strony muszą się wzajemnie słuchać i rozumieć.

Z tego powodu warto rozwijać w sobie umiejętność skupiania się na wypowiedziach swojego rozmówcy. Pomocne w tym będzie stosowanie umiaru podczas konwersacji, którego nauczyć się można przy okazji korepetycji z lektorem języka angielskiego. Właściwe zrozumienie tego, co chce nam przekazać rozmówca będzie kluczowe, by nie popełnić żadnego faux pas w trakcie konwersacji.

Rozmawiaj, ale i słuchaj, by znaleźć idealny balans pomiędzy nadawanymi i odbieranymi komunikatami. W ten sposób więcej osób będzie chciało z Tobą konwersować, a ty w mgnieniu oka staniesz się prawdziwym ekspertem od rozmówek po angielsku!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%